Kristel Kõivo – mitmekülgseim pekokas ja Medalijahi teine

Posted on Posted in Klubi tegevus

2015. aasta orienteerumishooaeg läheneb lõpule ning aeg on kokkuvõteteks. Kes võitis kõige rohkem medaleid? Kes oli kõige mitmekülgsem? Kes osales kõige rohkematel võistlustel? Kes saavutas tiitlivõistlustel kõige paremaid kohti? Kes võttis osa kõikidest päevakutest? Kes treenis kõige rohkem? Kes tegi kõige rohkem viga? Eks igaüks meist võib enda eesmärkidest lähtuvalt  küsimuste rida täiendada.

Värska OK Peko selgitab juba 7 aastat järjest välja Peko mitmekülgseima noore. See tähendab Peko noorsportlase, kes on aasta jooksul olnud kõige edukam kõikidel orienteerumisaladel –  orienteerumisjooksus, suusaorienteerumises ja rattaorienteerumises. Arvesse lähevad Eesti meistrivõistluste, Põlva MK meistrivõistluste ja Peko Kevade tulemused. 2015. aasta tulemused on selgunud ning esikolmik on järgmine:

1. Kristel Kõivo
  2. Doris Kudre
  3. Karel-Sander Kljuzin

Täieliku edetabeli ja eelmiste aastate tulemustega saate tutvuda mitmekülgseima noore lehel. Võitjate pidulik autasustamine toimub Peko hooaja lõpetamisel!

Sarnast arvestust peab ka Eesti orienteerumisliit – nimeks Medalijaht. Nimelt selgitab EOL iga-aastaselt välja sportlase, kes on võitnud kõige rohkem medaleid Eesti meistrivõistlustelt – seda samuti nii o-jooksus, suusaorienteerumises kui rattaorienteerumises.  Pekokate mitmekülgsust näitab meie edukas tulemus – esikuuikus on 3 klubiliiget.

1. Jana Kink (OK Kape)
  2. Kristel Kõivo (Peko)
  3. Marianne Haug (OK Võru)
  4. Ingrit Kala (OK Peko)
  5. Doris Kudre (OK Peko)
  6. Evely Kaasiku (JOKA)

Seega on Peko mitmekülgseim noor ühtlasi teisel kohal Eesti arvestuses! Medalijahi autasustamine toimub 14. novembril EOL üldkogul.

Kristel kommenteeris enda orienteerumisaastat järgnevalt:

Talvehooajaga jäin igati rahule. Suutsin kolmest võimalikust Eesti MV medalist võita kolm kulda ning jäin üldiselt ka kõigi suusa-o EMV sõitudega rahule. Suuremaid vigu ei tulnud ühelgi distantsil ning ka sõiduvorm oli päris hea.
Suvehooaeg algas samuti tulemuste poolest väga hästi. EMV lühirajal sattusin 1. punkti minekul segadusse, kuid suutsin selle kaotuse ülejäänud rajal tasa teha ning võita üpris kindla eduga. Rattaorienteerumise EMVtelt ei osanud ma küll midagi erilist oodata, sest olin teinud vaid paar rattatrenni. Edu tõidki mulle peamiselt just head sõidud kaardilugemiskiiruse ja teevalikute poole pealt, mitte füüsilise poole pealt. +2 kulda.
Kõigi selle aasta EMVde peale jäi kõige rohkem kripeldama kindlasti sprint, kus medalist jäi lahutama vaid 1 sekund. Tundsin siis, kuidas füüsiline vorm polnud kõige parem ja järgnevatel EMVtel kannatasid tulemused eelkõige füüsilise vormi tõttu. Öisel tavarajal ja tavarajal ei suutnud ka kaardiga korralikku kontakti saada, kuid suutsin siiski end medalile joosta. Nii sprinditeates (Leana-Jete, Andres, Karel-Sander, mina) kui ka noorte teates (mina, Emily, Doris) tegin veidi rohkem kontrollitud jooksud ning tänu headele tiimikaaslastele suutsime tulla mõlemal korral esimeseks. Pikal rajal põrusin täielikult nii orienteerumistehnilisest poolest kui ka kimbutava lihasväsimuse tõttu.

Medalijahil ei õnnestunud mul küll korrata 2013.aasta võitu, aga võrreldes eelmise aasta ebaõnnestumistega oli see aasta korralik comeback. Olen ka teise kohaga igati rahul.