Suvehooaja esimesed eestikad tõid Pekole seitse medalit

Posted on Posted in Klubi tegevus

Tänavuse orienteerumisjooksuhooaja esimesed Eesti meistrivõistlused toimusid Võrumaal, Juudakunnus. Laupäeval, 7. mail selgitati välja lühiraja meistrid ning pühapäeval, 8. mail naiste ja meeste põhiklassi parimad teatevõistkonnad. Mäletatavasti olid eelmisel aastal samad võistlused meile väga edukad, kuna nii naiste kui meeste teatetiim võitis pronksmedali. Sel korral jäid teatemedalid võitmata, kuid lühirajal suutsid siiski mitmed pekokad tehniliselt head jooksud teha ja seega ka poodiumile astuda.

Lühirajal võitsid pekokad võitsid kokku 7 medalit. Edukaimad olime MN18 ja MN45 klassides, kus viiest võidetud medalist kolm olid kuldsed.

N20 – Doris Kudre

Märkimisväärne on ka see, et meeste põhiklassis jooksis hästi Gion Schnyder, saavutades tihedas konkurentsis 4. koha. Peko jaoks on see viimaste aastate parim tulemus meeste eliitklassis.

MN45 klasside ülekaalukad võitjad Ingrit (edu teise koha ees 7.31 min) ja Randy (edu teise koha ees 2.25 min) kommenteerisid võistlusjärgselt:

Füüsiline vorm ei ole meil parem kui konkurentidel. Järvejooksul saaksin kindlasti mõne konkurendi käest ära (-Ingrit). Jooksime ilma vigadeta ja sujuvalt. Sujuvus ongi kõige tähtsam – sujuvus nii orienteerumises kui ka jooksmises ehk puudest ja risust sujuvalt möödumine. Võitsime konkurente küll pikalt, aga midagi erilist me seal metsas ei teinud.

Pühapäeval toimunud põhiklasside teatejooksus läksid nii naiste kui meeste tiim eelmise aasta pronksmedaleid kaitsma. Meeste võistkond jooksis samas koosseisus ja järjestuses kui möödunud aastal: Mauno Kapten, Reigo Teervalt ja Gion Schnyder. Kahjuks oli võistkond juba pärast esimest vahetust enam kui 20 minutit liidritest maas ning kokkuvõttes saavutas võistkond 10. koha. Väga hea jooksul tegi aga Reigo, kellel oli teise vahetuse kolmas aeg.  Naised jooksid järjestuses Emily Raudkepp, Kristel Kõivo ja Daisy Kudre ja võistkond saavutas 6. koha.

Mõlemal võistluspäeval oli Rein Zaitsev võistluskorraldust kriitilise pilguga üle vaatav ja abistav EOL volinik!