Pekokad MK etappidest Saksamaal: väga rasked, aga põnevad võistlused!

Posted on Posted in Määratlemata

21.-27. jaanuaril toimus Saksamaa idaosas Tšehhi piiri ääres suusaorienteerumise maailmakarikavõistluste round 2, kus pekokatest osalesid Daisy ja Doris Kudre ning Šveitsi koondislane Gion Schnyder. Võistlused toimusid kahes erinevas suusakuurortis – Oberwiesenthalis ja Mühlleithenis, mis asuvad 900-1000m kõrgusel merepinnast. Tegu oli esimeste suusaorienteerumise MK etappidega, mis Saksamaal on toimunud. Võistlejatel ja korraldajatel vedas ilmaga, kuna paks lumekiht sadas maha vahetult enne MK toimumist ning sulas vaid paar päeva pärast lõppu. Võistluste esimestel päevadel oli Oberwiesenthalis täielik talveparadiis!

IMG_5692

Seonduvalt karmide looduskaitsepiirangutega oli suusa-o võrgustik Saksamaal pigem hõre ning peamiselt olid kasutuses laiad uisurajad. See tegi võistlused füüsiliselt väga rasketeks. Igal võistluspäeval oli ka palju tõusumeetreid, näiteks tavarajal meestel 710 ja naistel 510 meetrit.

middle
Naiste lühirada

Pekokate parimad tulemused olid järgmised:

Gion – 9. koht lühirajal

Daisy – 17. koht tavarajal

Doris – 21. koht tavarajal (isiklik parim MK koht), riikidest 6. koht sprinditeates

Doris kommenteerib maailmakarikaetappe nii:

MK teine ring Saksamaal läks minul tulemuste poolelt üsna hästi, sest parandasin 2 korda enda parimat MK kohta, kuid igast võistluspäevast jäi midagi kripeldama. Sprindis jäin liiga “kaarti kinni”, lühirajal kaotasin 40 sekundit ainuüksi K-punkti otsimisele ning pikal rajal kukkusin korduvalt ning jätsin kasutamata mitu kiiret lõiget. Neid eksimusi vältides poleks ma küll võitnud, aga näiteks lühirajal oli 15. koht minust ainult 2 minutit ees. Suurim kaotus igal distantsil kogunes pikkadel, järskudel tõusudel, kus pidin ennast kõvasti tagant sundima. Sprinditeates olin ma omadega nii läbi, et ei jõudnud isegi planšeti trukke läbi kaardi vajutada. Ringid kulgesid vaevaliselt kangutades, kuid vigadeta.

Möödunud MK ring oli sellepoolest eriline, et rajal sai endast kõik. Pole ühelgi tiitlivõistlusel pärast kolme distantsi ennast nii väsinuna tundnud. Laiadel uisuradadel sõitmine meenutas vahel murdmaasuusavõistlust, kuid oli ikkagi väga põnev ja lahe, eriti allamäge lõiked ja kitsad laskumised.