Emily võitis Balti MV-l pronksmedali!

Posted on Posted in Klubi tegevus

Orienteerumishooaja iga-aastaseks esimeseks koondiste jõukatsumuseks on Balti meistrivõistlused, mis toimusid sel aastal 11.-12. juunil Eestis, Veskimõisas. Võistlustules olid Eesti, Läti, Leedu, Valgevene ja  Peterburi koondised. Eestit esindas 6 pekokat: Karel-Sander Kljuzin, Mauno Kapten, Reigo Teervalt, Leana-Jete Korb, Emily Raudkepp ja Kristel Kõivo. Laupäeval oli kavas tavarada, pühapäeval teatevõistlus. Paralleelselt MN14E-MN21E võistlusega toimusid mõlemal päeval ka ka avatud raja võistlused, mille raames jagati ka veteranide Balti MV medaleid.

Tulemused

Tavarada

Emily (N18E) – PRONKSMEDAL (parim eestlane enda vanuseklassis)

Kristel (N18E) – 5. koht

Leana-Jete (N14E) – 9. koht (parim eestlane)

Karel-Sander (M18E) – 12. koht

Mauno (M20E) – 14. koht

Reigo (M21E) – katk

Emily kommentaar Balti meistrivõistlustest:

Balti MV olid selle hooaja Eestis toimuvatest võistlustest tähtsaimad ja need sobisid minu Euroopa MV ettevalmistusprogrammi, et saaks võrrelda ennast teiste riikide võistlejatega. Vahetult enne Balti MV sai osa võetud Edgars Bertuksi 4 päevasest laagrist Sigulda-Cesise piirkonnas, Lätis. Seal sai harjutatud võsastes metsades orienteerumist, suuna hoidmist, teevalikuid jne. Olin Balti MV-ks valmis ning teadsin, et hea soorituse korral võiks võidelda esikoha eest. Vihmane ja külm suveilm muutis võistluse keerulisemaks, kuid seda pidid ka konkurendid taluma. Võistlus ise algas pika etapiga, kus mul ei õnnestunud parimat teekonda valida ja kaotus kujunes parimale 4 minutiliseks. Samas oli see etapp raske paljudele, sest olin jõudnud mööduda 3 minutit varem startinud tugevast venelannast. Edasi suutsin ennast koguda ja sain normaalse jooksurütmi. Raja keskel ja lõpuosas tegin siiski 1.5-minutilised vead ning veel paar väiksemat apsakat, mille tulemusel sain 3. koha. Sain Läti laagri viimasel päeval jalavigastuse (päka all vill), mis oli pärast tavarada eriti ägenenud ja põletikulise välimusega ning seetõttu tuli mul teha otsus ja loobuda järgmisel päeval toimuvast teatevõistlusest.

13406838_1138426679511464_7760452602071292144_n
Foto maailmameister Edgars Bertuksi korraldatud nooretele suunatud orienteerumislaagrist, kuhu olid oodatud ka Eesti orienteerujad. Laagrist võttis osa ka Emily.

Teade

Teatevõistluses jäid pekokate tulemused tagasihoidlikuks. Jalavigastuse tõttu ei saanud startida Emily ning Eesti esindusvõistkonda pääses pekokatest vaid Kristel, kes jooksis esimest vahetust. Kahjuks Kristeli võistkond aga tühistati, kuna teise vahetuse jooksja läbis vale KP. Ülejäänud pekokad jooksid Eesti II või III tiimis ning võistkondade tulemused jäid nimekirja tahaotsa.