Juunioride MMil võistles 3 pekokat

Posted on Posted in Klubi tegevus

Orienteerumise juunioride MM toimus sel aastal 9.-16.juulil Soomes, Tamperes. Eestit esindas tiitlivõistlustel 8-liikmeline koondis, kuhu kuulus ka kolm pekokat: Emily Raudkepp, Kristel Kõivo ja Karel-Sander Kljuzin. Kokku osalesid juunioride MMil 38 riigi koondislased ning igal distantsil startis kokku ligi 170 noormeest ning 150 neiut. Pekokate parimaks tulemuseks oli Emily 56.koht tavarajal.

TULEMUSED

Lühirada
Emily Raudkepp – B finaali 3.koht (A finaalis jooksis 60 sportlast)
Kristel Kõivo – B finaali 26.koht (A finaalis jooksis 60 sportlast)

Sprint
Emily Raudkepp – 104.koht
Kristel Kõivo – 114.koht
Karel-Sander Kljuzin – 112.koht (jooksis ainult sprinti)

Tavarada
Emily Raudkepp – 56.koht
Kristel Kõivo – 83.koht

Teade
N20 klassi võistkond (Emily Raudkepp, Teele Telgma, Kristel Kõivo) – 15.koht

Emily kommentaar:

Juunioride MM-il tegin kindlasti enda parima jooksu lühiraja kvalifikatsioonis, kuigi need 9s jäid kripeldama, mis oleks mind A-finaali viinud. B-finaaliga võin ka rahule jääda, kuna tegin enda jaoks kindla soorituse. Järgmiseks distantsiks oli sprint, mis oli täielik läbikukkumine. Ei suutnud keskenduda ega kaardis olla. Tavarajal suutsin vältida suuremaid vigu, kuid mul hakkas tekkima väsimus ning füüsilise poole pealt oli seetõttu väga raske. Viimaseks distantsiks oli teatevõistlus, millega ma ei saa rahule jääda, kuna sisse tuli 2 suuremat viga. Selleks, et saada järgmine aasta paremaid tulemusi, pean ma kindlasti arendama enda jooksuvormi, kuna selle poole pealt kaotasin ma kõige enam.
Emily Raudkepp juunioride MMi tavarajal

Kristeli kommentaar:

Juunioride MM toimus seal aastal Soomes ning seega olin varasemalt saanud käia mitu korda laagrites sarnastel maastikel treenimas. Võistlustel oli ka seega eesmärgiks teha tehniliselt korralikud sooritused ning kehvale jooksuvormile mitte mõelda. Lühiraja jooksudel ja tavarajal õnnestuski suuri vigu vältida, kuid sisse tuli päris palju pisivigu punkti võtmisel. Sprindis põrusin täielikult nii orienteerumistehniliselt kui ka füüsiliselt. Teates jooksin viimast vahetust, kus kuni vaatepunktini suutsin teha päris sujuva soorituse. Läbijooksul ajas kiirema jooksutempoga konkurentidega kokku saamine oma rütmi segamini ning raja teine pool läks aia taha. Kuigi väga suur kaotus tuli kõikidel distantsidel jooksuvormi pealt, siis ka tehniliselt poolelt ei jäänud ma päris rahule oma sooritustega. Samas sain hea kogemuse ning mul on võimalus veel ka järgmisel kahel aastal JWOCil osaleda.