Pekole rattaorienteerumise eestikatelt 15 medalit

Posted on Posted in Klubi tegevus

15.-16.juulil toimusid Jõulumäel rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlused, kus osales kokku 15 pekokat. Kahe distantsi peale võitsid pekokad kokku ka sama arvu medaleid. Sealhulgas võideti kolm medalit naiste põhiklassis. Lisaks Eesti sportlastele olid võistlemas ka paljud maailma tugevaimad rattaorienteerujad, kuna põhiklassides oli tegu maailma edetabelipunkte andva võistlusega.

N21 vanuseklassis lühirajal hõbemedali võitnud Daisy Kudre kommentaar:

Olen sel aastal teinud rattatreeninguid teinud väga vähe ning ratta-o eestikateks spetsiaalselt ei valmistunud. Kuna Jõulumäe maastik on väga tehniline, siis uskusin, et veatu sõiduga suudan medalile konkureerida küll. Seadsin endale eesmärgiks sõita kontrollivalt, teha alati punktis kindel teevalik ning see siis maastikku lihtsustades ellu viia. Täitsin seda strateegiat päris hästi, vähemalt kuni 20 punktini. Võtsin alati vajadusel hoo maha ning läbisin kõige tehnilisemad punktid võib-olla mitte väga kiirelt, kuid alati veatult. Kahjuks lasin paar punkti enne lõppu enda keskendumisel hajuda ning hakkasin tihedas teedevõrgus “suuna järgi suvaliselt minema” – kaotasin sellise hooletu minekuga kokku umbes 1 minuti. Finišis olin enda sõiduga rahul, kuna suutsin väikese ettevalmistusega korraliku soorituse teha. Kui selgus, et kaotasin Eesti MV võitjale vaid 5 sekundit, siis hakkas lõpuosas tehtud viga natuke ikka kripeldama. 🙂