KLUBIST

OK Peko asutati Värskas 1990. aastal, kui oli selgeks saanud, et Kagu-Eesti kaunis ja huvitav maastik koostöös piisava hulga orienteerujatega vajab klubilist tegevust. Klubi nimi pärineb seto mütoloogiast, kus Pekot peetakse õnnetoojaks ning viljasaagi kaitsjaks.

Klubisse kuulub 85 liiget, kellest suurem osa tegeleb orienteerumisspordiga tervise-, harrastus- või tippspordi tasemel, samuti lüüakse kaasa erinevatel kestvusspordialadel. OK Peko on Eesti Orienteerumisliidu liige.

OK Peko korraldatavate ürituste keskmes on orienteerumisvõistlused, kuid märkimisväärne osa on kaetud ka jooksu-, suusa- ja rattavõistlustega. Traditsiooniliselt korraldab OK Peko igal aastal rahvusvahelise mitmepäevajooksu Peko Kevad ning rattamaratoni Värska GP. Lisaks neile korraldame erinevaid spordisarja võistlusi, nagu näiteks ümber Värska järve jooks, Värska rattasõit, orienteerumispäevakud, suusaetapid ja Värska suusasõit. Suure rõõmuga viib klubi läbi ka suusaorienteerumise võistlusi.

Klubi liikmed on osaliselt üle Eesti laiali hajunud, kuid Värskas saadakse alati kokku selleks, et elus hoida klubi traditsioone ja täita klubi juhtideed – luua sportimiseks ja vaba aja sisukaks veetmiseks soodsad tingimused kõigile orienteerumisest huvitatutele.