21 medalit rattaorienteerumise Eesti MV-lt

Posted on Posted in Klubi tegevus

5.-6. juunil toimusid Põhja-Eestis rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlused. Kahe päeva jooksul oli kavas kolm distantsi: lühirada Käsmus, sprint Võsul ning tavarada Ilumäel. Värska OK Peko oli võistlustel esindatud 15 sportlasega ning kokku võideti 21 medalit! Oma vanuseklassides olid edukaimad Mari Linnus (N20) ja Ingrit Kala (N50), kes võitsid kolmel distantsil ka kolm kulda. Põhiklassis tuli Pekole üks medal: Doris Kudre võitis lühirajal kolmanda koha.

Küsisime kolmekordsetelt Eesti meistritelt ka nende kommentaare.

Mari, milliste emotsioonidega vaatad tagasi ratta-o EMV-le?
Mari:
Kurb on. Ratta-o EMV olid minu jaoks nagu Ameerika mäed. Oli häid hetki ja ka palju probleeme, millega tuli võistluste eel ja ajal tegeleda. Kuna need olid mu viimased ratta-o Eesti meistrivõistlused juunioride klassis, siis tagasi vaadates on täitsa kurb. Nooruspõlv saigi läbi. Vähemalt sai lõpetatud need aastad ilusti kolme kullaga.

Võitsid küll kolm kulda, kuid milline distants oli sinu lemmik ja miks?
Mari:
Lemmikdistants oli tavarada. Võistluse ajal oli ilm ilus – päike paistis ja kraadid olid soojad. Sai nautida kiireid metsateid ja teha hea trenni. Mida muud elult tahta. 🙂

Ingrit, milliste emotsioonidega vaatad tagasi ratta-o EMV-le?
Ingrit: Minu jaoks oli tegi esimese ratta-o EMV-ga, kus ma ei võistelnud põhiklassis, vaid hoopis veteranide klassis. Rajad tundusid seetõttu lihtsad ja võrreldes põhiklassiga harjumatult lühikesed. Lühirajal tulid ka mõned eksimused, aga tavarada ja sprint olid tehnilised puhtad sõidud. Jõudu ja jaksu oli ning ka kaardikontakt oli hea. Võitjal on alati kõik hästi, nii et oli tore nädalavahetus.

Millised on sinu järgmised eesmärgid?
Ingrit: Suusa- ja rattaorienteerumises olen nüüd Eesti meistrivõistlustel veteranide klassis edukalt võistelnud, nüüd proovin pilgu suunata jooksuorienteerumise Eesti meistrivõistlustele. Eks näha ole, mis seal saama hakkab!