2023. aasta suusaorienteerumise hooaeg on läbi ning Värska OK Pekole algas aasta väga edukalt. Järgnevas postituste seerias tutvume lähemalt suusaorienteerumise tiitlivõistlustel osalenud sportlastega ning loeme lähemalt nende hooaja muljeid ja õppetunde.
Tänaseks sportlaseks on Daisy Kudre-Schnyder, kes võitis Euroopa MV-l kolm kuld- ja kaks hõbemedalit, Eesti MV-l kolm kuldmedalit ning kuldmedali ka MK üldarvestuses.
- Milliste emotsioonidega vaatad möödunud hooajale tagasi? Kas seatud eesmärgid õnnestus täita?
Seatud eesmärgid täitsin mitmekordselt. Unistasin sellest, et võiksin Euroopa MV-l võita enda esimese EM-i kuldmedali ning lisaks medali teates – selle asemel tuli kolm kulda ja hõbemedalid mõlemas teates. Kui vaatan hooajale tagasi, siis esimene emotsioon on “intensiivne” – rahvusvaheline hooaeg oli väga lühike, aga see-eest oli võistlusi väga tihedalt, mis nõudis suurt vaimset ja füüsilist vastupidavust. Ehkki tulemuste poolelt oli hooaeg ülimalt edukas, siis tegelikult elasin hooaja keskel – jõulude ja aastavahetuse paiku üle ühe päris korraliku enesekindluse kriisi, sest olin nii füüsiliselt kui eelkõige vaimselt väsinud, orienteerumissooritus lagunes koost ja seda vahetult enne hooaja esimest MK-d. Tipa-tapa otsustasin aga sellest kriisist välja astuda ning nii tõusin Euroopa MV-ks sellisesse vormi, kus tegin orienteerumise poolelt ühed elu kõige kindamad sooritused.
2. Millise võistlusega jääd kõige rohkem rahule? Mis aitas heale sooritusele kaasa?
Seda hooaega jäävad kõige rohkem meenutama kaks hõbemedalit teadetes, mis on nii minu kui Eesti suusaorienteerumise jaoks ikkagi erakordsed saavutused. Heale sooritusele aitas kaasa hea tiimitöö ja usaldus, aastatepikkune pühendumine ja tiimina kõrgete eesmärkide seadmine, lisaks muidugi ka väga toetav treeneri-, hooldetiim ja kaasaelajad.
Individuaalselt jään kõige rohkem rahule hoopis Beitostöleni MK lühirajaga, sest see oli hooaja kõige suurem eneseületus. Nädal varem oli lõppenud ülimalt edukas EM, millele järgnes väike haigestumine ning väsinud, kuid pingelised päevad. Enne lühiraja võistlust hakkas ka kõht valutama, nii et olud polnud kõige optimaalsemad. Aga tahe tõestada, et EMi edu polnud juhuslik oli suur, eriti kuna stardis olid ka mõned tugevad naised, kes EMil (haigestumise jm) tõttu ei osalenud. Stardist hakkasin kohe suruma, aga kuna olud olid rasked, siis hakkas võitlus enesega pihta juba kuskil 10ndal minutil – ja oi kuidas ma võitlesin!- füüsiliselt iga sekundi eest, oma peas aga selle eest, et absoluutselt iga järgnev rist oleks 100% täpsusega ette loetud, sest järeleandmisi ma endal teha ei lasknud. Kokkuvõttes MK etapi võit ja võistlus, kust endast kõige rohkem välja pigistasin – nii füüsiliselt kui vaimselt.
3. Mida võtad möödunud hooajalt/ettevalmistusperioodilt kaasa?
Palju medaleid ja häid emotsioone 🙂 ja nii uskumatu kui see ka pole, siis ka kõvasti motivatsiooni, et järgmise aasta MMiks valmistuda.
Selle hooaja ettevalmistus oli suht raske, sest seadsin endale treenimiseks kõrged standardid, mida oli töö kõrvalt tihti üsna kurnav täita… nii olin ma sügisel-talve alguses olukorras, kus esitasin endale elus enam-vähem esimest korda päriselt küsimusi, kas see kõik on ikka sellist pingutust väärt… aga sain kinnitust, et hetkel veel tõesti on, sest võistlushooajal saadud kogemused, emotsioonid ja õppetunnid annavad elule ikka kõvasti värvi juurde! Nii et uue hooga edasi.
4. Milline oli kõige toredam osa talve juures peale suusaorienteerumise?
Head reisid ja naljatamised tiimiga.