Doris Kudre: “MMist jäid meelde ainult positiivsed elamused.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

Suusaorienteerumise MM Käärikul oli Värska OK Pekole väga edukas: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Esimeseks sportlaseks on Doris Kudre, kelle jaoks oli tegu elu kolmanda täiskasvanute MMiga. Dorise parimaks tulemuseks MMil oli 15. koht sprindis ja lühirajal.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

Kõige meeldejäävam oli esimene distants – sprint. Ärevus algava võistlusnädala ees oli suur ning enne starti olin üsna närvis, sest sprindi tulemus määras ka jälitussõidu stardipositsiooni. Kuna aga sprint on ka mul lemmikdistants, siis olin meelestatud igati positiivselt ja olin võistlemiseks täiesti valmis. Enda sooritusega olen väga rahul, sest suutsin võistlusolukorras kiirelt kohaneda ja pingest võitu saada. Oma hea tulemuse rõõmu ületas aga Daisy maailmameistritiitel, mis oli kui kogu koondise ühine võit. Veel mitu tundi pärast esimese võistluse lõppu kippusid rõõmupisarad silma.

 

  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.

MMist jäid meelde ainult positiivsed elamused. Kuigi jälitussõit mul ebaõnnestus, siis ei jäänud ma sellesse kinni. Kaks korda individuaalselt 15. koht oli täpselt see, mis ma hooaja alguses endale kõhklevalt eesmärgiks seadsin ning suutsin need täita. Nädala võttis ideaaselt kokku aga sprinditeate tiimi pääsemine ning seal heade vahetuste tegemine. Seega võin anda kogu nädalale punktiskooriks 9.2/10.

Õppetunnina võtan kaasa selle, et isegi kui jälitussõit on naine naise vastu võistlus, siis tuleb seal hea soorituse tegemiseks siiski teha oma sõitu. See tähendab, et jääda kindlaks oma tugevustele üles ehitatud plaanile, mitte lasta ennast konkurentide tempomuutustest häirida, enesekindlalt tundes julgeda teha ka teisi teevalikuid.

 

Foto: Reigo Teervalt

 

  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.

Positiivseteks aspektideks olid kindlasti kodune ja kaasaelav atmosfäär, üldise maastikuprofiili üsna reaalse ettekujutuse võimalus ning kodumaa suusaorienteerumise varasem kogemus=). Raske oli stardijoonel korraldajatele mitte “tsau” ütlemine ja vähenenud suhtlus võistluse peakorraldajaga, kes varasematel aastatel on olnud lisaks isale ka koondise peatreener, minu suuskade testija, jootja, ergutaja, võistlusanalüüsi kuulaja ning igapidine abiline enne, pärast võistlust ning võistluse ajal.

 

  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?

Pärast kevadist puhkust täiskäigul edasi! Sügis toob ellu ja treeningutesse kindlasti palju muutusi, aga usun, et ainult positiivseid. Suveks suuremaid eesmärke ei ole seadnud, suusa-o hooaeg algab juba detsembris Taliuniversiaadiga, kus tahaks juba hästi võistelda. A-koondislasena on plaan kogu hooaeg kaasa teha ning loodetavasti tuleb see sama põnev ja sisutihe, kui praegu kalendris kirjas on.

 

Järgmises postituses loeme Kevin Hallopi muljeid!