Doris Kudre: “Teates võidetud medal on väärtuslik just koos kogetud emotsioonide pärast”

Posted on Posted in Klubi tegevus

2023. aasta suusaorienteerumise hooaeg on läbi ning Värska OK Pekole algas aasta väga edukalt. Järgnevas postituste seerias tutvume lähemalt suusaorienteerumise tiitlivõistlustel osalenud sportlastega ning loeme lähemalt nende hooaja muljeid ja õppetunde.

Esimeseks sportlaseks on Doris Kudre, kelle jaoks oli tegu elu parima hooajaga põhiklassis. Dorise parimateks tulemusteks oli hõbemedal Euroopa MV teatesõidus, 7. koht Euroopa MV lühirajal, kolm medalit (kuld, hõbe, hõbe) Eesti meistruvõistlustelt ning 12. koht MK üldarvestuses. 

 

  1. Milliste emotsioonidega vaatad möödunud hooajale tagasi? Kas seatud eesmärgid õnnestus täita?

Talvele tagasi mõeldes tulevad meelde suurimad õnnestumised hooaja tähtsaimal võistlusnädalal – Euroopa meistrivõistlustel Madonas. Individuaalselt parandasin oma tiitlivõistluste parimat kohta olles lühirajal 7. ja diplomi võitmisest 48 sekundi kaugusel ning koos teatenaiskonnaga (Daisy ja Epuga) hõbemedali võitmine. Medali võitmine just teatevõistlusel on olnud meie eesmärk juba aastaid ja koos võidetud medal on väärtuslik just koos kogetud emotsioonide pärast.

Tore oli näha enda konkurentsivõimelisemat suusakiirust ja mitmel võistlusel väga häid stardikiirendusi, mis on mul varasematel aastatel olnud murekohtadeks ja mida olen teadlikult proovinud arendada. Siiski oli hooaja jooksul ka mitmeid võistlusi, kus suutsin rikkuda hea soorituse andestamatute orienteerumisvigade tegemisega. Proovin aga pettumust valmistanud sooritusi võtta heaks motivatsiooniks järgmiseks aastaks.

2. Millise võistlusega jääd kõige rohkem rahule? Mis aitas heale sooritusele kaasa?

Arvan, et tegin oma hooaja parima soorituse EM-i teates. Pidasin pingele hästi vastu, ei lasknud ennast konkurentidest mõjutada, aga samas kasutasin kaasvõistlejaid heaks abivahendiks igal hetkel pingutamisel ja viimase sekundini tugeva soorituse tegemiseks. Konkurendid juhtusid minu vahetuses olema väga tasavägised, seega oli silmside teiste tiimidega olemas kogu võistluse jooksul. Kindlasti aitasid heale sooritusele kaasa positiivne meelestatus, usk iseendasse ja tiimikaaslastesse ning hästi libisevad suusad.

 

3. Mida võtad möödunud hooajalt/ettevalmistusperioodilt kaasa?

Hooajalt võtan kaasa kindlasti järjekordse kinnituse, et väga oluline on alates sügisest kuni talve lõpuni terve püsida. Minul on üheks oluliseks tegevuseks selle ellu viimisel vitamiinide söömine.

Kuna järgmisel hooajal on maailmameistrivõistlused juba jaanuaris, siis tuleb sarnaselt möödunud hooajale alustada tugevate ja erialaste kiirus- ja kaarditreeningutega juba oktoobris ja novembris, et jaanuariks heas vormis olla.

 

4. Milline oli kõige toredam osa talve juures peale suusaorienteerumise?

Talv jääb lisaks meelde toredate reiside poolest. 10-päevane reis Austria ja Šveitsi mägedes ja lumerohke Norra olid super ilusad ja mõnusad. Koondisega oli sel talvel sisekliima eriti humoorikas, mis tegi reisimise ja koos elamise väga lõbusaks. Naerda sai alati jube palju. Samas ei muutunud see koormavaks ega seganud võistluste sooritusi. Noored tulevad peale ja koondise järelkasv on vinge!