Homme algab orienteerumise MM – koondises ka kaks pekokat!

Posted on Posted in Klubi tegevus

3. juulil algavad Tšehhis orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlused, kus Eesti 10-liikmelisse koondisesse kuulub ka kaks pekokat: Sergei Rjabõshkin ja Kristo Heinmann. 

MMi programm:

3. juuli – sprindi kvalifikatsioon (võistlevad ka Sergei ja Kristo) ning finaal (pääsevad iga kvalifikatsioonjooksu 15 parimat)

4. juuli – sprinditeade (võistleb ka Sergei)

6. juuli – lühiraja kvalifikatsioon ja finaal

8. juuli – teade (koondis selgub pärast lühirada)

9. juuli – tavarada (võistleb ka Kristo)

 

Uurisime Sergeilt, et kuidas on kulgenud tema ettevalmistus ja milliste eesmärkidega ta MMile läheb:

“Ettevalmistus MMiks läks üsna hästi. Sain teha õigeid trenne, katsetasin oma jalgu Eesti meistrivõistlustel. Lühiraja ja teate nädalavahetusel sain juua palju Värska vett, hingata palju Setomaa õhku – ehk sain just kõike seda, mis viis Peko suusaorienteerujad medalitele. MMil jooksen sprinti, nii nagu pikkade talveööde unenägudes unistasin. Lisaks sellele tuli üllatusena pääse sprinditeate tiimi.

Eesmärke ei pea ma kruttima väga kõrgeks – need peavad olema käeulatuses, aga võistluspäeval pean tegema nende kätte saamiseks enda parima hüppe või sirutuse. Aga ühesõnaga – sprindis finaali pääsemine. Teate puhul arvan, et suudame teistele tiimidele head konkurentsi pakkuda ning tore on see, et Eesti rahvas, kõik meie kaasaelajad ja toetajad saavad meid ka telekast näha.”

 

Soovime Sergeile ja Kristole MMiks palju edu!