Karel-Sander aasta tegija, Doris parim suusaorienteeruja!

Posted on Posted in Klubi tegevus

Novembri esimesel nädalavahetusel toimunud Värska OK Peko hooaja lõpetamisel võis klubi rõõmustades tõdeda, et möödunud orienteerumisaasta oli väga edukas. Seda kinnitas ka Eesti Orienteerumisliidu autasustamistseremoonia, kus selgitati välja 2015. aasta parimad sportlased, parim orienteerumiskaart ja -üritus ning kulminatsioonina orienteerumisaasta tegija. Nimelt mahtus aasta parimate sekka ka kaks pekokat: Karel-Sander Kljuzin ja Doris Kudre.

Orienteerumisklubide hääletustulemuste põhjal läks aasta tegija tiitel jagamisele: võrdselt hääli kogusid Lauri Leppik, kes oli RMK rogainipäeva eestvedaja ning M16 klassi teatemeeskond, kes võitis Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali. Eelnimetatud võistkonda kuulus ka Karel-Sander, kes jooksis Rumeenias toimunud tiitlivõistlustel esimest vahetust. Lisaks Karelile olid võistkonnas ka Andres Rõõm ja Kaarel Vesilind.

Aasta parimaks suusaorienteerujaks valiti alles juuniorideklassi kuuluv Doris Kudre, kelle parimaks tulemuseks oli juunioride MMi teatevõistluse 4. koht ning individuaaldistantside 11. koht. Lisaks saavutas ta täiskasvanute EMi teates 5. koha.

Doris kommentaar Eesti parima suusaorienteeruja tiitli võitmise kohta:

Minu jaoks oli parima suusaorienteeruja tiitli võitmine tohutult suur üllatus, sest möödunud hooaega nimetaks ma ise pigem kehvaks. Teised Eesti naiskoondislased olid täiskasvanute EMil minust paremad ning midagi ülivaimustavat ei saavutanud ka juunioride MMil. Võidetud tiitli üle olen aga muidugi väga õnnelik ja olen nüüdsest veelgi motiveeritum, et kohe-kohe algaval hooajal olla tugevam kui varem.
Autasustamistseremoonial tunnustati ka paljusid teisi pekokaid, kes möödunud hooajal edukad olid, lisaks tänati Värska OK Pekot suusaorienteerumise Eesti meistrivõistluste ja EOL noortelaagri korraldamise eest.
Pühapäeval toimunud EOLi üldkogu teisel päeval valiti ka Eesti Orienteerumisliidu uus president, kelleks sai Värska OK Peko liige Meelis Mälberg!

 

1797336_957187250971475_5090844276546916605_n
Edukad pekokad: Raul Kudre (vasakult), Daisy Kudre, Ingrit Kala, Doris Kudre, Emily Raudkepp, Karel-Sander Kljuzin, Kristel Kõivo ja Rein Zaitsev

 

2015. aasta parimad - parim meesorienteeruja Timo Sild (vasakult), parim naisorienteeruja Evely Kaasiku, parim rattaorienteeruja (Lauri Malsroos) ja parim suusaorienteeruja (Doris Kudre)
2015. aasta parimad – parim meesorienteeruja Timo Sild (vasakult), parim naisorienteeruja Evely Kaasiku, parim rattaorienteeruja (Lauri Malsroos) ja parim suusaorienteeruja (Doris Kudre). Foto: Eesti Orienteerumisliit

 

meelis
Eesti Orienteerumisliidu president: pekokas Meelis Mälberg. Foto: Eesti Orienteerumisliit