Kevin Hallop: “Haanja MK on kõva motivaator!”

Posted on Posted in Klubi tegevus

2023. aasta suusaorienteerumise hooaeg on läbi ning Värska OK Pekole algas aasta väga edukalt. Järgnevas postituste seerias tutvume lähemalt suusaorienteerumise tiitlivõistlustel osalenud sportlastega ning loeme lähemalt nende hooaja muljeid ja õppetunde.

Tänaseks sportlaseks on Kevin Hallop, kelle parimaks tulemusteks oli 18. koht Euroopa MV tavarajal ning 2 medalit Eesti MV-lt (kuld ja pronks). MK üldarvestuses saavutas Kevin 36. koha. 

 

  1. Milliste emotsioonidega vaatad möödunud hooajale tagasi? Kas seatud eesmärgid õnnestus täita?

Möödunud hooaeg on minu silmis kindlasti läbikukkumine ja ise pole absoluutselt rahul. Tervis ei ole hooaja kõige tähtsamatel hetkedel vastu pidanud ja see valmistab suurt pettumust. Juba teist aastat niimoodi, et treenin ainult talve nimel ja praktiliselt pool hooaega olen haige. Eesmärke ei õnnestunud täita, seega on emotsioonid pigem negatiivsed ja selliste emotsioonide nimel ma sporti küll ei tee. Samas eks leiab ka positiivseid asju ning kõik nii tumedates toonides ei ole ja järgnevaks hooajaks motivatsiooni jagub.

2. Millise võistlusega jääd kõige rohkem rahule? Mis aitas heale sooritusele kaasa?

Kui peaksin ühe võistluse välja tooma, siis ilmselt on selleks Madona EMi ühisstardist tavarada. 18. koht oli üsna rahuldav, kuigi võistlus ise täielikult ei õnnestunud. Üks väheseid võistlusi hooajal, kus enesetunne oli hea ja mitte midagi ei seganud. Ma isegi ei oska öelda, mis sooritusele kaasa aitas. Eelneval ja järgneval stardil oli tunne pigem kesine. Sattus vist lihtsalt hea päev ja sõit tuli enam vähem välja.

 

3. Mida võtad möödunud hooajalt/ettevalmistusperioodilt kaasa?

Kindlasti sain mingid õppetunnid tervise koha pealt. Tegelikult tehniliste poole pealt oli pigem positiivne hooaeg ja sellega jään rahule. Samas on plaan tehnilisele poolele erilist rõhku panna sel ettevalmistusperioodil ja teha mõned muudatused. Viimasel ajal on trennide ja võistluste põhjalikum analüüs meeldima hakanud. Haanja MK on ikka nii kõva motivaator, usun et tuleb super hea ettevalmistus ja ka hooaeg (Haanjas toimub 2024. aastal suusaorienteerumise MK etapp)

 

4. Milline oli kõige toredam osa talve juures peale suusaorienteerumise?

Peale treenimise ja suusaorienteerumise naudin ilmselt kõige rohkem tugitoolisporti. Talvel on kuidagi eriti palju huvitavaid spordiülekandeid. Laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, kahevõistlus on kindlasti talve lahedamad spordialad. Vahepeal isegi läheb see spordiülekannete vaatamine liiale ja teised tegevused jäävad tahaplaanile.