Mari Linnus: “Viie kiireima naisjuuniori hulka jõudmine oli tõeline õnnestumine.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused Käärikul olid Värska OK Pekole väga edukad: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Mari Linnus, kelle jaoks oli tegu elu kolmanda juunioride MMiga. Tänavu saavutas Mari ka enda suusaorienteerumise karjääri parimad tulemused, olles sprindis 5. ja teates 6. kohal.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

Kõik võistlused olid mingil viisil meeldejäävad, aga arvan sprint oli teistest erilisem. See oli esimene distants ja tänu sellele ka väga närvesööv. Ma mäletan seda pinget, mis starti oodates mul sees oli, see oli meeletu. Võistlus oli väga raske ja kiire. Pärast finišisse jõudmist ja tulemusest teadlikuks saades olin ma meeletult õnnelik. Ma ei suutnud naeratamist lõpetada.

Viie kiireima naisjuuniori hulka jõudmine oli tõeline õnnestumine. 

 

  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.

Minu eesmärgiks oli jõuda MM-il 15 parima hulka ja selle ma täitsin kuhjaga. Tuleb rahule jääda. 

Õppetund – tuleb peast välja pühkida eelneva distantsi ebaõnnestumised ja keskenduda praegusele. Seda negatiivsust ei tohi kaasa võtta.

Foto autor Reigo Teervalt

 

  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.

Kodumaal võistlemine oli midagi enneolematut. Eriline tunne oli võistelda, teades, et kõik teiste riikide sportlased tulevad just meie juurde, meie kodumaale. Samas see oli ka raske, sest ootused võistluste osas olid väga suured. Kõik pereliikmed, sõbrad, tuttavad ootasid häid tulemusi. Ise ootasin head tulemust.

 

  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?

Hetkel käib valmistumine suviseks hooajaks. Plaan on võistelda rattaorienteerumise tiitlivõistlustel ja ka rogaini EM-il. Loodetavasti need ka toimuvad.

Pärast suve tuleb teha kiire puhkus, et vastu astuda oma esimesele suusaorienteerumise  aastale täiskasvanute klassis.