Olle Ilmar Jaama: “Kõige kontrollitum/puhtam/rahulikum orienteerumine, mida ma olen tiitlikatel kunagi teinud.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused Käärikul olid Värska OK Pekole väga edukad: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Olle Ilmar Jaama, kelle jaoks oli tegu elu neljandate Euroopa meistrivõistlustega. Vaieldamatult oli see ka Olle edukaim, kuna EMilt lahkus ta nelja medaliga: kahe kuld- ja kahe pronksmedaliga.

 

  1. Milline oli sinu jaoks EMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

Tavarada oma keerukuse ja pikkusega. Koguaeg pidi 110% kaardis olema ja keskenduma. Esimese ringi poole peal kadusid konkurendid kõrvalt ära, teadsin, et kas tegin vale teevaliku või olen liider, sellest hetkest alates hakkaski võitlus iseendaga. Kaardivahetuses teadsin, et mingi edu on sees ja pean lihtsalt puhtalt sõitma ja siis hakkas pihta kõige kontrollitum/puhtam/rahulikum orienteerumine, mida ma olen tiitlikatel kunagi läbi viinud ja tuli välja et strateegia toimis.

 

  1. Kuidas jäid EMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt EMilt kaasa võtad.

Jään vägagi rahule. Õppetund, mille kaasa võtan on, et midagi on alati kaotada ja samal ajal ka, et vahel pole midagi kaotada. Selgitus: Minnes rajale teates neljandana mõtelsin, et ega väga kukkuda ikka ei saa, lähen täiega peale, pushin veits rohkem kaardi peal, mis tähendas seda, et tegin kohe esimeses võrgus vead, mille tegemata jätmisel oleks kuld täitsa reaalne olnud. Samas hiljem rajal see sama “midagi pole kaotada” mindset tõi meid lõppkokkuvõttes kolmandana välja (möödusin venelasest teadmata, et mingitki võimalust enam top 3 sõita pole).

Foto autor Reigo Teervalt

 

  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.

Õhkkond ja enne starti valmistumine. Võistluse ajal ausalt öeldes mingit suurt vahet ei olnud.

 

  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?

Detsembris noorte olümpiafestival murdmaasuusatamises ja üleminek juuniorite klassi suusaorienteerumises.