Olle Ilmar Jaama noorte Euroopa MV teate neljandast kohast: “Absoluutselt suurepärane tunne!”

Posted on Posted in Klubi tegevus

20.-22. augustil toimusid Leedus orienteerumise noorte Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondisesse kuulusid ka kaks pekokat: Olle Ilmar Jaama ning Mihkel Mahla, kes mõlemad võistlesid M18 vanuseklassis. Euroopakad läksid väga edukalt, kuna mõlemad pekokad kuulusid teatevõistkonda, mis võitis tihedas konkurentsis 4. koha (võistkonnas lisaks ka Jürgen Joonas). 

Uurime lähemalt, milliste emotsioonidega pekokad tiitlivõistlustelt koju tulid. Alustame Ollest, kelle individuaalseteks tulemusteks oli 29. koht tavarajal ning 73. koha sprindis. Teates jooksis Olle viimast vahetust, joostes välja oma vahetuse teise aja, alistades lõpuspurdiga venelase ning tuues Eesti tiimi finišisse 4. kohal.

 

1.Milliste emotsioonidega võtad kokku EMi teates saavutatud neljanda koha?

Absoluutselt suurepärane tunne! Olime teate juba ammu eesmärgiks võtnud, seega oli igaühel oma kindel ülesanne antud, millega kõik said hästi hakkama. Eriti eredalt jääb meelde kahevõitlus venelasega neljanda koha üle raja viimasel veerandil, mis kulmineerus alles lõpusirgel.

 

2. Kuidas läksid individuaaldistantsid?

Tavarajal suutsin suuremaid vigu vältida, kuid punktide läheduses tuli palju väiksemaid eksimusi sisse, mis siiski langetasid lõppkohta märkimisväärselt. Sprindis tuli hiljutise kogemuse puudumine (viimane sprindi start 2020. aasta Eesti MV Narvas) väga hästi esile – sujuvus, kontakt kaardiga ja otsustusvõime olid täielikult kadunud. Sellest ka koht protokolli lõpuosas.

 

3. Millised on järgmised eesmärgid või sportlikud suursündmused?

Järgmine rahvusvaheline start on septembris toimuvatel koolinoorte maailmameistrivõistlustel Serbias, kus loodan konkureerida poodiumi koha peale. Paralleelselt käib ka tihe ettevalmistus talvehooajaks, kus peamisteks eesmärkideks on juuniorite maailmameistrivõistlused suusaorienteerumises ning Euroopa Noorte Olümpiafestival murdmaasuusatamises.

Olle Ilmar Jaama noorte Euroopa MV sprindis. Foto autor Donatas Lazauskas