Pekokad Soome suusa-o võistlustel edukad!

Posted on Posted in Klubi tegevus

Kuna Eesti lumeolud pole suusaorienteerumise võistlusi korraldada lubanud, suundus grupp pekokaid põhjanaabrite juurde lund otsima.  13.-14. jaanuaril toimusid Joutsenos suusa-o võistlused Rieskarastit, kus Värska OK Pekot esindasid Kevin Hallop, Doris ja Timo Kudre, Olle Ilmar ja Küllike Jaama ning Ingrit Kala. 

Esimesel päeval toimunud lühirajal hoolitsesid parimate tulemuste eest Kevin (M21), Ingrit  (N45) ja Timo (M13), kes saavutasid kõik enda vanuseklassis 2. koha. Tubli sõidu tegi ka Olle, kes endast 3 aastat vanemate poistega võisteldes saavutas M17 arvestuses 5. koha. Naiste põhiklassi tugevas konkurentsis oli Doris lühirajal kuues ning 6. kohal finišeeris ka Küllike (N45).

Tavarajal olid parimad Doris ja Ingrit, kes saavutasid oma vanuseklassides 3. koha. Kevin oli 4., Olle 5. ning Timo ja Küllikese tulemused kahjuks tühistati.

 

 

Kevini kommentaar: 

Läksin esimesel päeval rajale eesmärgiga keskenduda ainult tehnilisele sooritusele. Tegin mõne üksiku kehva teevaliku, kuid sujuvuse poole pealt sõiduga rahule ei saa jääda. Teisel päeval tahtsin sujuvust parandada, mis ka üldiselt õnnestus. Teisel päeval ei saanud aga valikute tegemisega hakkama. Tegin ka ühe kaardilugemisvea, lugedes end 10. punktist 14. punkti. Sama viga tegi umbes 3-4 meest, sest tegu oli natuke segase lahendusega korraldaja poolt. (pilt). Lumel oli ka väga kõva ja hästi kandev koorik. Ise lõikasin aga ilmselgelt liiga vähe ning sõitsin liiga palju mööda radu.

Dorise kommentaar:

Kuna minu viimane suusaorienteerumine oli 3 nädalat tagasi ja seega kaardivorm üsna halb, siis pidin mõlemal päeval eelkõige keskenduma sujuvale kaardilugemisele. Mõlemal päeval tegin mitmeid etapivalikuvigu, millega kaotasin palju aega. Olud olid kiired, maastik oli füüsiliselt kergem kui tavaliselt Soomes, rajad vajasid head suusavalitsemisoskust ja lōigata sai palju. Kindlasti väga vajalikud suusaorienteerumise võistlused!

Ingriti kommentaar:

Lumevaesel talvel tuleb leida võimalusi oma lemmikalaga tegelemiseks väljaspool Eestit. Läti kogemused seljataga, oli aeg ennast proovile panna põhjanaabrite juures Soomes. Joutseno maastik oli mulle varasematest aastatest tuttav, kuid iga korda on põnev rajameistri uusi ülesandeid lahendada. Orienteerumistehnilised rajad nõudsid seekord ka head suusavalitsemist ja kiiret taipu vähese lumega maastikul lõikeid teha. Suutsin mõlemal päeval sõita vigu vältides, kuid mõttetegevuse ja suusakiiruse poolest jäin selgelt soomlannadele alla. Kahe päeva kokkuvõttes olin seitsmest võistlejast 2. ja kaotust kogunes vanale konkurendile Kirsi Korhonenile üle kuue minuti.