Sander Linnus edust rogaini EMil: “Oluline on end enne võistlust juba õigele lainele seada.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

2021. aasta rogainihooaeg oli eestlastele edukas: Otepääl toimunud Euroopa meistrivõistlustel korraldati medalisadu ning Eestisse tuli ka võit üldarvestuses. Nimelt võitsid Sander Linnus ja Timmo Tammemäe enda elu vastavalt kolmanda ja neljanda rogaini (põhiklassi) Euroopa MV kulla, mille eest tunnustas Eesti Orienteerumisliit neid ka aasta rogainivõistkonna tiitliga. 

Küsisime Värska OK Peko liikmelt Sandrilt lähemalt, milliste emotsioonidega ta EMile tagasi vaatab ning mis on tema järgmised eesmärgid:

1. Tegu oli sinu kolmanda rogaini Euroopa MV kullaga. Kas rogain kodumaastikul Otepääl oli võrreldes eelmiste rogaini EMidega sinu jaoks ka kuidagi erilisem?

See oli pigem selline kohustuslik võistlus. Ei saa ju jätta kodus startimata. Ühest küljest oli tegu lihtsama võistlusega, teisalt jällegi raskemaga. Tuttavad kohad tegid planeerimise kindlasti lihtsamaks, aga samas võttis põnevust oluliselt vähemaks. Kahju, et välistiime võrdlemise vähe oli. See vähendas kindlasti võidu erilisust.

2. Milline oli EMi kõige raskem hetk? Kuidas sellistest rasketest hetkedest üle saada – on sul mõni soovitus anda?

Eks neid raskeid momente ikka tekib, aga olles neid pikki võistlusi juba päris mitmeid teinud, siis tead mida oodata ja kuidas end liikumas hoida. Oluline on end enne võistlust juba õigele lainele seada. Mul Timmoga sujub koostöö väga hästi. Tempo ja kõik muu on kohe algusest paigas.

3. Mis on sinu järgmised suuremad sportlikud eesmärgid?

Järgmine aasta on kindlasti plaanis osaleda Tšehhis rogaini MM-il. Õigemini mitte ainult osaleda, vaid ka poodiumile jõuda.

Sander ja Timmo 24h rogaini Euroopa MV finishis

 

Fotod: Reigo Teervalt, Aldis Toome