Timo Kudre: “Kui lõpetasin ja kuulsin, et olin neljas, ei saanud ma naeru suult.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused Käärikul olid Värska OK Pekole väga edukad: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Timo Kudre, kelle jaoks oli tegu elu kolmandate Euroopa meistrivõistlustega.  Timo parimaks tulemuseks oli teates võidetud pronksmedal ja individuaalne 4. koht lühirajal. Mõlemad tulemused on Timo senise karjääri parimad kohad.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

Minu jaoks jääb kõige rohkem meelde lühirada, kus ma sain oma parima individuaalse koha. Olin eelmistel päevadel olnud top 6 nii lähedal ja kui lõpetasin ja kuulsin, et olin neljas, ei saanud ma naeru suult. Kindlasti on meeldejääv ka teade, kus me saime tiimiga pronksi. Teates enda sõiduga rahule ei saa jääda, aga teised tiimikaaslased tegid töö ära.

 

  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.

EMiga jään lõppkokkuvõttes väga rahule. Näitasin, mida olen saavutanud ja EM andis ka motivatsiooni treenida kõvemini edasiseks aastateks. Suurim õppetund EMist on, et on vaja harjutada teistega koos sõitmist. Võistlusel teistega koos olles ei olnud keskendumine parim, aga üksinda sõites neid probleeme ei olnud.

Foto autor Reigo Teervalt
  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.

Eestis võistlemise plussid on kindlasti kaasaelajad ja üldine võistlus atmosfäär. See oli super. Lisanärvi mul Eestis võistlemisest ei tekkinud, aga siiski nägin stardis oma klubiliikmeid ja inimesi, keda tunnen. Hea oli ka see et ei pidanud tegema pikka reisi võistlustele, mis võtab tegelikult palju energiat.

 

  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?

Järgmise aasta on viimane aastal, mil saan noorte klassis võistelda. Eesmärgiks seal on võita individuaalne suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste medal.