Timo Kudre: “Olen teinud arengu nii füüsiliselt kui ka orienteerumistehniliselt”

Posted on Posted in Klubi tegevus

2023. aasta suusaorienteerumise hooaeg on läbi ning Värska OK Pekole algas aasta väga edukalt. Järgnevas postituste seerias tutvume lähemalt suusaorienteerumise tiitlivõistlustel osalenud sportlastega ning loeme lähemalt nende hooaja muljeid ja õppetunde.

Tänaseks sportlaseks on Timo Kudre, kelle parimaks tulemusteks oli 8. koht juunioride MMil, hõbemedal Eesti MV põhiklassi teates ja kaks hõbedat Eesti MV M20 vanuseklassis. Timo tegi debüüdi ka MK etappidel, kus parimaks tulemuseks oli 40. koht. 

 

  1. Milliste emotsioonidega vaatad möödunud hooajale tagasi? Kas seatud eesmärgid õnnestus täita?

Möödunud hooajale vaatan tagasi pigem positiivselt, näen ja tunnen, et olen teinud arengu nii füüsiliselt kui ka orienteerumistehniliselt. Kuid ka näen, et on palju potensaali arenguks, just füüsilise poole pealt. Eesmärgid suutsin esimestel juunioride MMil täita, olles MMil kõikidel distantsidel 15 parima hulgas, ning lühirajal olles 8.

 

2. Millise võistlusega jääd kõige rohkem rahule? Mis aitas heale sooritusele kaasa?

Kõige rohkem ma jäängi rahule oma MMi lühiraja sooritusega, kus olin 8. koht, kaotades medalikohtadele alla minuti ja poodiumikohale ainult 8 sekundit. Sooritus oli minu poolt hea, kindlasti oleks saanud kuskilt siit-sealt paar sekundit võitta, aga muidu oli sõit optimaalne. Tolle päeva sooritusele aitas kindlasti kaasa head suusad ning ka rada, mis oli minu jaoks päris sobiv.

 

3. Mida võtad möödunud hooajalt/ettevalmistusperioodilt kaasa?

Möödunud hooajalt võtan kindlasti kaasa palju motivatsiooni. Nähes, kui lähedal tegelikult juunioride tipule olen, on andnud mulle palju kindlust, et liigun õigel teel.

 

4. Milline oli kõige toredam osa talve juures peale suusaorienteerumise?

Minu jaoks on kõige toredam osa talvest lihtsalt suusatamine ja koondisega koos reisimine ja koos olemine üle Euroopa. See aasta sai käidud väga paljudes eri riikides ja nähtud väga paljusid erinevaid kohti. Kõik olid väga ägedad ja erilised.