Värska OK Peko võttis kokku 2017. a spordihooaja

Posted on Posted in Klubi tegevus

Värska Orienteerumisklubi Peko hooaja lõpetamine on tore traditsioon ja aasta tähtsündmus, kuhu kogunevad kokku nooremad ja vanemad pekokad üle Eesti. Pekos on liikmeid 88, klubi president on Raul Kudre.

Traditsiooniliselt võetakse OK Peko hooaeg kokku novembri alguses. Sel aastal kohtuti 11. novembril. Päev algas talgutöödega Verhulitsas Peko suusamajas ja -radadel, jätkus põneva orienteerumisvõistlusega Luige suvila juures ning lõppes ametliku peo ja aastakoosolekuga Lahe kohvikus.

Nauditi sportlikku päeva ja sai suhelda vanade sõpradega. Õhtu hakul pidulikul hooaja lõpetamisel vaadati aastale tagasi, võeti kokku olulisemad tulemused ja seati plaane uueks hooajaks. 2017. aastal korraldas OK Peko edukalt mitmeid võistlusi ja laagreid: Põlva meistrivõistlused suusaorienteerumises, Peko Kevad, orienteerumispäevakud, Šveitsi koondise katsevõistlus, ülemaailmne orienteerumispäev, ümber Värska järve jooks, rattasõit.

Hooaja lõpuüritusel premeeriti ka edukamaid sportlasi. 2017. aasta Eesti meistrivõistlustel startis kokku 33 Peko klubi liiget, kokku saadi 77 medalit. Edukaimad olid Emily Raudkepp, Kristel Kõivo ja Doris Kudre. Rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Eesti koondise egiidi all osales 17 klubiliiget. Säravaimad medalid võitsid Daisy ja Doris Kudre suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel Krasnojarskis – naiste teatevõistlustelt pronksmedalid! Daisy sõnul oli neil MM-il teates võimalus välja sõita välja superkoht, mida nad siis ka tegid. Tulemuse tähtsust näitab see, et nii kõrget positsiooni pole Eesti naised juba tükk aega saavutanud.

OK Peko noored sportlased paistavad silma nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Kui üleriigilisi auhindu nopitakse pidevalt, siis klubisiseselt premeeritakse noori kord aastas. Üks oodatumaid auhindu on rändkarikas Mitmekülgne Noor. See antakse Värska OK Peko klubi esindavale noorele aasta jooksul saavutatud tulemuste eest. Auhinnaga väärtustatakse noorte sportlikku mitmekülgsust. Sellega julgustatakse noori tegelema mitme orienteerumisalaga, et oleks toetatud igakülgne kehalise kirjaoskuse areng ja edaspidine sportlik võimekus. 2017. aasta tulemuste eest sai mitmekülgsuse rändkarika Kristel Kõivo.

2018. aastal toob OK Peko Lõuna-Eestisse taas hulga orienteerujaid ja külastajaid. Värska, Obinitsa ja Ootsipalu  lähistel on tulemas suuri võistlusi: EMV suusaorienteerumises: sprinditeade, sprint; Seto ski-o, XXVII Peko Kevad, EMV rattaorienteerumises, XXX Suunto Games.

Igal tasemel orienteerumishuvilised on kogu aasta jooksul väga oodatud Värskasse o-päevakutele, kus saab metsaradadel nautida mõnusat vaheldust igapäevaelule.

 

Artikli autor: Sirli Zupping