Värska Vesi/Värska OK Peko võistkonnad Jukolal edukad!

Posted on Posted in Klubi tegevus

Orienteerumise suursündmus– 68. Jukolan Viesti, mis toimub iga-aastaselt Soomes – leidis tänavu aset 18.-19. juunil ning Värska OK Peko klubist oli osalemas läbi aegade suurim arv orienteerujaid.

Lappee-Jukolal, nagu seda tänavu toimumiskoha Lappenranta järgi kutsuti, osales kokku 1717 seitsmeliikmelist meeste ja 1371 neljaliikmelist naiste võistkonda, mis teeb osavõtjate arvuks enam kui 17 000 inimest. Seega kutsutakse võistlust õigustatult ka “orienteerujate laulupeoks”. Naiste võistlus toimus päevasel ajal ning meeste start anti õhtul kell 23.00. Võitjavõistkond, kuhu kuulusid ka eestlased Timo ja Lauri Sild, finišeeris hommikul veidi pärast kella seitset. Hoolimata lakkamatult sadavast vihmast, mis võistluskeskuse mudaväljaks muutis, sujus suurvõistlus ladusalt ja kõikide võistlusjärgsed emotsioonid olid ülimalt positiivsed.

DCIM100GOPRO

Värska OK Peko liikmetel oli sel aastal au ja võimalus esindada nii naiste kui meeste võistkondadega tänavuse Jukola joogisponsorit, milleks oli meie enda kodukandi Värska Vesi. Nii joostigi võistkonnanime Värska Vesi all ning seljas kanti uhiuusi Värska Vesi orienteerumissärke. Esmakordselt oli Jukolale reisinud kahe mees- ja kahe naisvõistkonna jagu pekokaid – seega kokku 22 orienteerujat.

Värska Vesi I võistkond saavutas 1371 võistkonna konkurentsis pekokate läbi aegade ühe parima tulemuse – 152. koha. Väga tugeva avavahetuse tegi Karel-Sander Kljuzin, kes startis numbriga 1444, tõstis võistkonna 1180 koha võrra ettepoole ja finišeeris 264. kohal. Võistkonda kuulusid veel Randy Korb, Gion Schnyder, Mauno Kapten, Mattis Jaama, Even Toomas ja Reigo Teervalt. Eesti võistkondade arvestuses oli Värska Vesi tiim teisel kohal.

Värska Vesi II võistkond jooksis samuti hästi ning finišeeris positsioonil 411. Võistkonda kuulusid Paavo Rõigas, Kevin Hallop, Raul Kudre, Martti Parve, Jüri Pärnik, Rein Zaitsev ja Enn Jaama.

Naiste võistkondadest saavutas Värska OK Peko tiim 190. koha, mis on samuti üks viimaste aastate parimaid tulemusi. Võistkonda kuulusid Daisy Kudre, Piret Pärnik, Doris Kudre ja Emily Raudkepp. Värska Vesi naistetiim, kuhu kuulusid Kristel Kõivo, Epp Käpa, Mare Parve ja Ingrit Kala, lõpetasid tublil 380. positsioonil.

Värska OK Peko liige ja Värska Vee esindaja Jukolal –  Indrek Mahla kommentaar võistlustest:

Oleme Värska Originaali müünud Soome turul eelmise aasta kevadest. Otsides võimalusi toote tutvustamiseks, tundus orienteerujate laulupidu parima lahendusena. Sai natuke lähemalt nähtud ka korraldajate köögipoolt, ehk kuidas ligikaudu kaks aastat valmistutakse ette üheks ööpäevaks, mille jooksul ca 20 tuhat inimest tulevad kokku ühe põllu peale, et hommikul rõõmsana sealt lahkuda. Kuigi ilm oli vihmane ning porist puudust ei olnud, olid tingimused jooksmiseks väga head, seda kasutasid eestlased ja Peko mehed ka maksimaalselt ära. Esmaspäeval coolereid Tallinna lattu maha tõstes selgus, et olime kogemata kaasa pakkinud ka ühe rästiku.

peko
Värska OK Peko Jukolal – fotol mittetäielik koosseis

Värska OK Peko tänab Värska Vett koostöö eest ning loodab kodukandi parimat vett edaspidigi Jukolal näha!

Parima ülevaate saamiseks soovitame ka vaadata videokokkuvõtet Jukola teatevõistlusest: