Värskas selgitati välja Eesti parimad suusaorienteerujad!

Posted on Posted in Klubi tegevus

17. veebruaril toimusid Värskas, Verhulitsa terviseradade ümbruses suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused sprindis ja sprinditeates. Võistlustest võttis osa üle 130 sportlase üle Eesti ning parimaid autasustati spetsiaalselt EV100 sünnipäeva-aastaks kujundatud medalitega.  

SPRINT

Kõige kõrgtasemelisem oli konkurents meeste põhiklassis, kus osales ka veebruari alguses toimunud Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitja, Šveitsi koondisesse kuuluv Gion Schnyder. Konkurentsi pakkusid talle möödunud aastal EMi sprindis 5. koha saavutanud Mattis Jaama ning mitmed Eesti koondisesse kuuluvad või sinna varasemalt kuulunud sportlased. Tihedas konkurentsis saavutas esikoha Mattis Jaama (ajaga 17.19), talle järgnesid Gion Schnyder (+0.24) ja Even Toomas (+0.51) – kõik kolm on Värska OK Peko liikmed.

Mattis Jaama kommentaar:

Koduklubi oli väga huvitava sprindirajaga hakkama saanud. Võrgu tihedus ja raja tehnilisus võttis raja alguses korra käe värisema, kuid suutsin säilitada külma närvi ja suuremate eksimusteta lõpuni sõita. Esimese sprindi tiitlivõidu üle on mul väga hea meel!

Ka naiste põhiklassis läks võit korraldajaklubisse. Ülekaalukalt oli parim Daisy Kudre (ajaga 17.41), talle järgnesid Evely Kaasiku klubist JOKA (+3.54) ja Kaisa Sander klubist Ilves (+6.00). Juunioride vanuseklassides võidutsesid Epp Paalberg (Rakvere OK) ning Oliver Kütt (OK Ilves).

N21 vanuseklassi võistlusrada

SPRINDITEADE

Ka sprinditeates olid nii naiste kui meeste põhiklassis kõige edukamad Värska OK Peko võistkonnad. Nimelt saavutati meeste põhiklassis kaksikvõit: kuldmedali võitis tiim koosseisus Gion Schnyder ja Mattis Jaama, hõbemedali omanikuks said Even Toomas ja Kevin Hallop. Pronksmedali üle käis terve võistluse vältel kõva võitlus, kust medalitega väljus Rakvere OK koosseisus Joonas Oja ja Priit Randman

Naiste põhiklassis võidutsesid Daisy Kudre ja Ingrit Kala, kes edestasid mitme minutiga JOKA tiimi koosseisus Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Pronksmedal kuulus OK Ilvese võistkonnale – Kaisa Sander ja Katrina Ojavee. 

Juunioride vanuseklassides võidutses Rakvere OK – naisjuunioride seas Kaisa Rooba ja Epp Paalberg, meesjuunioride seas Ragnar Rooba ja Sander Pritsik. 

Daisy Kudre kommentaar:

Sprinditeate rajad olid väga põnevad ja tehnilised – tihtipeale ei saa ka tiitlivõistlustel nii huvitavatel radadel võistelda. Igal ringil pidi olema väga keskendunud, kuna suurt rolli mängis tehniliselt hea sooritus. Olen nii sprindi kui sprinditeate sooritustega rahul ning mul on hea meel, et Eestis nii huvitavad võistlused toimusid.