3 Eesti MV distantsi – 6 medalit Pekole

Posted on Posted in Määratlemata

15.-16. augustil toimusid Pärnumaal Orienteerumisklubi WEST korraldusel kolm Eesti meistrivõistluste distantsi:  sprint, öine tavarada ja sprinditeade. Värska OK Peko jaoks ei toonud kolm distantsi seesugust medalisadu kui kevadel toimunud Eesti MV, kuid kahe päeva jooksul võideti siiski 6 medalit.

Esimese distantsina oli kavas sprint, mis toimus Pärnu linnas. Stardijoonel oli 15 pekokat, kellest kaks võitsid ka medali. M16 klassis oli võidukas Euroopa MV teate pronksmedalist Karel-Sander Kljuzin, M45 klassis võitis pronksmedali Paavo Rõigas.

Laupäeva õhtul toimunud öisel tavarajal võistles 9 pekokat, kellest 2 võitsid pronksmedali: Kristel Kõivo N16 klassis ja Emily Raudkepp N18 klassis.

Kolmas distants oli sprinditeade, mis toimus Eesti meistrivõistlustel alles teist korda. Ühe võistkonna moodustas 4 liiget: 2 naist ja 2 meest, kes läbisid igaüks hajutustega sprindidistantsi. Värska OK Pekot esindas kokku 3 võistkonda: vanuseklassides MN14-16, MN 18-20 ja MN35-40. Medaleid võideti nagu eelmistel distantsidelgi 2: kuldmedal kõige nooremas vanuseklassis ja hõbemedal nooremate veteranide klassis.
MN14-16 klassi võistkonda kuulusid Leana Jete Korb, Andres Aruots, Karel-Sander Kljuzin ja Kristel Kõivo. Noored jooksid pidevalt tõusvas joones – esimene vahetus lõpetas neljandana ning iga järgnev jooksja tõstis võistkonna ühe koha võrra kõrgemale. See tähendas, et Kristel Kõivo tõi võistkonna võidukalt finišisse.

MN35-40 klassis hõbemedali võitnud võistkonda kuulusid Mare Parve, Randy Korb, Paavo Rõigas ja Epp Käpa. Eriti suurepärase jooksu tegid mehed, kes jooksid enda vahetuse parimad ajad. Võitjale SK Mercuryle jäädi lõpuks alla vaid 22 sekundiga.

Õnnitlused kõikidele medalivõitjatele!

Võistluste kodulehekülg

 

DSC_0191