Baltic Junior Cup – hooaja viimane katsumus

Posted on Posted in Määratlemata, Uus

Eesti koondislaste pikale suvehooajale paneb iga-aastaselt punkti Baltic Junior Cup – võistlus, kus osalevad Eesti, Läti, Leedu, Lõuna-Soome ja Lõuna-Rootsi noorte- ja juunioridekoondised.  Tänavu toimus see 31. oktoobril – 01. novembril Rootsis, Smålandi maakonnas. Eesti koondisesse kuulus kolm pekokat: Emily Raudkepp, Karel-Sander Kljuzin ja Kevin Hallop.

Võistlusprogrammi kuulus tavarada ja teade. Pekokate parimaks tulemuseks oli laupäevasel tavarajal Emily 12. koht 35 osaleja seas. Karel-Sander saavutas M16 klassis 13. koha ja Kevin M18 klassis 32. koha.

Tavaraja tulemused

Pühapäevane teatevõistlus erines traditsioonilisest teatest – igasse võistkonda kuulus üks iga võistlusklassi esindaja. Nii kuulusid Eesti I võistkonda N16, M16, N18, M18, N20 ja M20 parimad sportlased. Pekokatest kuulus Eesti esindusvõistkonda Emily ning võistkond saavutas 10. koha.

Teate tulemused

Emily kommenteerib enda võistlusi järgnevalt:

Tavarajaga ma täitsa rahule ei jää, kuna raja esimene pool oli konarlik. Kuna ma pole varem Rootsis orienteerunud, siis maastik oli minule harjumatu. Oli mägesid ja kivist maastikku, kus pidi tihti vaatama, et maha ei kukuks ning palju risust metsa, kus oli üpriski halb joosta. Lootsin paremat sooritust ja kohta.
Teatevõistluses olin ma Eesti esimeses võistkonnas ning ka esimene vahetus. Start oli juba kell 8:30. Rada oli pikem kui tavarada ning oli teada, et see on kiire. Enda sooritusega jäin ma enam-vähem rahule. Rada oli tehniliselt pigem lihtne ja väga palju tuli joosta mööda teed. Mulle meeldis, et ma pidin jooksma esimest vahetust, kuna nüüd sain teada, mis tempoga tugevad jooksevad.
Järgmine aasta toimib BJC Eestis, kus ma proovin paremat sooritust teha.