Baltic Junior Cupil osales seitse pekokat, Emilyle medal!

Posted on Posted in Määratlemata

20-21. oktoobril toimus noorte ja juunioride orienteerumishooaja viimane rahvusvaheline võistlus Baltic Junior Cup. Sel aastal toimus võistlus Leedus, Šiaulias ning kohal olid 7 riigi koondised. Eesti koondisesse kuulus kokku seitse pekokat: M16 vanuseklassis Olle Ilmar Jaama ja Mihkel Mahla, N16 klassis Leana Jete Korb, N18 klassis Mari Linnus, M20 klassis Karel-Sander Kljuzin ning N20 vanuseklassis Kristel Kõivo ja Emily Raudkepp. Võistlusnädalavahetus oli pekokatele edukas, kuna kolm meie klubi sportlast jõudis individuaaldistantsil esikümnesse ning Emily võitis naisjuunioride klassis pronksmedali.

 

Tavaraja tulemused:
PRONKS – Emily (N20)
5. koht – Kristel (N20)
8. koht – Karel Sander (M20)
12. koht – Olle Ilmar (M16)
22. koht – Mari (N18)
30. koht – Leana Jete (N16)
32. koht – Mihkel (M16)

Pühapäeval toimunud tavarajal Eesti koondisel nii edukalt ei läinud, kuna kaks esindusvõistkonda tühistati. Baltic Junior Cupil on traditsiooniliselt kavas teatejooks, kus ühte võistkonda kuulub üks sportlane igast vanuseklassist (MN16-MN20). Eesti esindusvõistkonnas jooksid nii Emily kui Olle Ilmar, teises võistkonnas Kristel. Parim Eesti tiim, kus jooksis avavahetust Mari, saavutas 19. koha. 

Emily kommentaar:

Rajale minnes teadsin täpselt, mida tegema pean ja kuidas orienteeruda, et teha kindel ja kontrollitud jooks. Keskendumine oli paigas ning olin igati valmis võistlema enda viimasel võistlusel juuniorina. Umbes 80% ajast suutsin ma orienteeruda nii nagu ma planeerisin. Suurim eksimus tuli, kuna lasin teisel võistlejal ennast korraks segada. Samuti hakkasin lõpus kiirustama, mille tõttu tuli paar väiksemat viga. Kuna mul on hooaeg läinud üle kivide ja kändude, siis arvasin, et 6. koht oleks see kõige kõrgem, mille ma hetkel suudaks välja joosta. Kuuldes finišisirgel, et jooksen 3. positsioonil ei suutnud ma seda alguses uskuda, aga tänu üpriski stabiilsele jooksule oli see vōimalik.

Teatevõistlusel jooksin mina kui ka Olle Eesti esimeses tiimis. Kuna meie esimene vahetus jättis märkimata läbijooksu lõpus oleva punkti, tühistati meie võistkond. Pool rada läks minul vägagi hästi, suutsin kõik vajaliku välja lugeda ning füüsiline pool oli samuti üllatavalt hea. Peale läbijooksu oli pool rada veel ees. Teise poole keskel jooksin punktis lähedalt mööda ning peale seda hakkasin rabistama ning ka halbu teevalikuid tegema. Sisse tuli veel paar viga ehk selle osaga ei saa kindlast rahule jääda.

 

Kristeli kommentaar:

Läksin Baltic Junior Cupile vastu kahetiste emotsioonidega. Ühest küljest ootasin väga neil võistlustel orienteerumist ja tahtsin lõpetada hooaja ilusa sooritusega. Teisalt olin aga väsinud ja motivatsiooni pingutamiseks oli esialgu üpris keeruline leida. Tavaraja hommikul olin õnneks tahtmist täis ja valmis tegema tugevat jooksu. Üldiselt kulgeski rada sujuvalt ja üritasin ka tempot üleval hoida. Tehnilisest poolest ei suutnud ma aga eriti kompassiga koostööd teha. Mitme punkti võtmisel tegin ebavajalikke kaari ning sisse tuli veel paar suuremat suunaviga (50sek ja 1,5min). Seega päris rahule ma oma jooksuga ei jäänud, aga 5. koht oli siiski rõõmustav.

Pühapäevasel teatevõistlusel jooksin teises tiimis eelviimast vahetust. Eesmärk oli teha kindel jooks ja füüsiliselt korralikult pingutada, kuna maastik tõotas tulla sama kiire kui tavarajal. Kuigi ka minu võistkond teises vahetuses võetud vale punkti tõttu tulemust kirja ei saanud, jään ma oma sooritusega pigem rahule. Hoolimata paarist pisemast veast, hoidsin üldiselt oma orienteerumistehnilise poole kontrolli all nii raja esimeses pooles üksinda orienteerudes kui ka peale vaatepunkti kätte saadud konkurentidega tempot tõstes. Kuigi lootsin endalt hooaja viimastel võistlustel veidi rohkem, nautisin sellegipoolest väga mõnusatel maastikutel orienteerumist ning hooajale sai korralik punkt pandud.