Daisy ja Doris alustasid MK hooaega edukalt

Posted on Posted in Klubi tegevus, Määratlemata

Suusaorienteerumise maailmakarikasari algas tänavu enneolematult varakult – juba 27. novembril. Võistluspaigaks oli Lapimaal asuv tuntud suusakeskus Ylläs, kus toimus MK esimene round ka kaks aastat tagasi. Ilma- ja lumeolud olid suusaorienteerumiseks ideaalsed – üle poole meetri lund ja mõõdukad külmakraadid. Eesti koondist esindas 6 sportlast, kelle seas ka kaks pekokat: Daisy ja Doris Kudre. MK-l osales ka Peko liige Gion Schnyder, kes esindas Šveitsi koondist.

Võistlusprogrammi kuulusid sprint, sprinditeade, lühirada ja ühisstardist tavarada. Daisy parimaks kohaks oli 15. koht sprindis ning Doris saavutas elu parima MK tulemuse tavarajal, finišeerides 23. kohal. Gioni parimaks tulemuseks oli 19. koht sprindis.

Tulemused, liikumisteed ja videokokkuvõtted igast võistluspäevast asuvad võistluse koduleheküljel. 

Järgnevalt saate aga vaadata Daisy ja Dorise liikumisteid ja lugeda kommentaare:

Ylläs sprint
Daisy liikumistee sprindis. Tulemuseks 15. koht.

Daisy kommentaar MK 1. roundi kohta:

Mina olen rahul! Ettevalmistus selleks hooajaks algas terviseprobleemide tõttu väga hilja, nii et teadsin, et olen füüsiliselt paljudest konkurentidest nõrgem. Suusaorienteerumises ei loe aga ainult suusatamiskiirus. Tegin nii sprindis kui lühirajal orienteerumistehniliselt veatud sooritused ja saavutasin tugevas konkurentsis head kohad. Sprint oli peamiselt allamäge ja see meeldis mulle väga – luges kiire kaardilugemine ja suuskade valitsemisoskus. Lühirada oli tehniline ja üleüldse väga nauditav suusaorienteerumine.

 

Doris tavarada
Dorise liikumistee ühisstardist tavarajal. Tulemuseks 23. koht.

 

Dorise kommentaar MK kohta:

Hooaja esimesteks võistlusteks olidki sel talvel MK-etapid. Väga rahul olen enda sprinditeate ja tavaraja sooritustega, kus kaardilugemine sujus hästi ja põhiline kaotus tuli sõidukiirusest. Põhiliselt allamäge kulgevas sprindis kaotasin ainuüksi kukkumistega juba peaaegu minuti. Lühirajal tegin mitu vale etapivalikut ja ühe suurema vea. Olen rahul, et parandasin enda parimat MK kohta ning sain võistelda ka teiste juunioridega.

 

MK sari jätkub jaanuari lõpus Saksamaal.