Daisy ja Gion võitsid Šveitsi meistrivõistlused, Mattis 4.

Posted on Posted in Määratlemata

20. jaanuaril toimusid Davosi tuntud murdmaasuusaradade ümbruses Šveitsi meistrivõistlused suusaorienteerumises, kus osalesid ka kolm pekokat: Daisy Kudre, Mattis Jaama ja Gion Schnyder. Pekokad olid väga edukad, kuna nii Daisy kui Gion võitsid vastavalt naiste ja meeste põhiklassis esikoha. Šveitsi meistriks krooniti küll üksnes Gion, kuna tema esindas Šveitsi kodanikuna oma koduklubi Swiss Ski-O. Mattis, kes oli parasjagu Šveitsis treenimas, et peatselt saabuvateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuda, saavutas meeste põhiklassis 4. koha. 

N21 klassi 2. ring.

Daisy kommentaar:

Davosis toimunud Šveitsi meistrivõistlused olid üheks viimaseks võistlusstardiks enne Euroopa meistrivõistluseid. Võistlus toimus murdmaasuusatamise MK radade ümbruses, mis tähendas, et tegu oli füüsiliselt raske võistlusega. Olen oma füüsilise sooritusega üsna rahul, kuna jõudsin raskeid tõuse ilusti sõita. Orienteerumistehniliselt oli võistlus omapärane, kuna rada kulges vaid ühes kitsas orus. Tegin kokku kolm pooleminutilist viga, mistõttu ei saa enda sõiduga rahule jääda. EMini jääva kahe nädala jooksul katsun enda kaardilugemisvormi veel sujuvamaks saada. 

Gioni kommentaar:

Ma ei olnud enda sõidu ajal täielikult keskendunud. Sellegipoolest leidsin hea kiiruse ja tegin pigem kontrollitud orienteerumistehnilise soorituse. Kuna võistlus oli füüsiliselt raske, siis jõudsin ma juba raja algusosas 2 minutit ees startinud konkurendile järgi. See muutis mind aga tehniliselt natuke laisaks ja hakkasin väikseid vigu või valesid teevalikuid tegema. Füüsiliselt suutsin ma seda aga kompenseerida.

Pühapäevane sprint, mis pidi toimuma samal maastikul, kahjuks tühistati, kuna maastikule sadas ööga nii palju lund, et korraldajad ei olnud võimelised radu õigeks ajaks sisse sõitma.