Kevin Hallop: “Tuleb keskenduda õigetele asjadele ja ennast väga täpselt häälestada”

Posted on Posted in Klubi tegevus, Määratlemata

Suusaorienteerumise MM Käärikul oli Värska OK Pekole väga edukas: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Kevin Hallop, kelle jaoks oli tegu elu teise täiskasvanute MMiga. Kevin parimaks tulemuseks Käärikul oli 19. koht jälitussõidus, mis on ka tema elu kõige parem tiitlivõistluste koht.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

MM-i meeldejäävaim võistlus oli minu jaoks jälitussõit. Sõitsin esimest korda top20 hulka ja emotsionaalselt oli suur võit ka see, et olin parim eestlane. Tundsin ennas füüsiliselt väga väga hästi, kuid täiesti rahule jälitussõiduga ei jää. Tehniliselt tegin siiski mitmeid vigu ja kehvemaid valikuid. Kokkuvõttes tulemus siiski väga positiivne. 

 

  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.
MM-iga jään kokkuvõttes rahule, tegin oma tulemused ära. Samas tunnen, et ei realiseerinud oma võimeid täielikult. Parima õppetunni sain MM-i lühirajalt, kus läksin starti põhimõtteliselt ühe mõttega, et “panna on vaja”. Selle tõttu lagunesin aegamööda tehniliselt ja vaimselt täiesti koost. Õppetund on see, et tuleb keskenduda õigetele asjadele ja enne starti peab ennast väga täpselt häälestama.
 
Foto: Reigo Teervalt
  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.
Positiivsete aspektidena tooks kindlasti välja vähese reisimise ja sellest tingitud olematu väsimuse. Kindlasti on ka kodumaal kergem viibida, tunned inimesi, kuuled eesti keelt, kultuur on tuttav jne. Ma arvan, et Käärikul seda kodust maastiku tundmise eelist nii palju ei olnud. Kõige raskem oli kindlasti võistluspinge/ärevus enne esimest starti. Kodupinnal on ikka ootused ja lootused suuremad. Ärevust suurendas ka see, et kui sprindi ära rikud siis jälituses oled juba väga raskes seisus. Õnneks läks kõik hästi ja saime juba peale esimest starti uue maailmameistri 😉
 
  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?
MM andis väga palju uut motivatsiooni ja näitas ka, et füüsiliselt võin peaaegu kõigiga võidu sõita. Täpseid eesmärke pole veel paika pannud, aga tahaks endiselt individuaalset Eesti meistritiitlit ja MM-il võiks top10 reaalne olla küll. 
 
Homme juba Gion Schnyderi muljed!