Peko korraldas Šveitsi koondise katsevõistluse ja Räpina orienteerumispäeva

Posted on Posted in Määratlemata

11. mail korraldas Värska OK Peko Räpina linnas kaks orienteerumisüritust: hommikupoolikul Šveitsi orienteerumiskoondise katsevõistluse  ning pärastlõunal Räpina linnaelanike orienteerumispäeva. 

Šveitsi orienteerumiskoondisesse kuuluvad maailma ühed tugevaimad orienteerujad, kes on võitnud maailmameistrivõistlustel mitmeid medaleid. Kuna saabuval suvel toimuvad orienteerumise maailmameistrivõistlused Eestis, siis oli Peko korraldatud võistluse tulemused just üheks kriteeriumiks, mille järgi MMi koondis valitakse. Võistlusel osales kokku 17 šveitslast ning naiste ja meeste klassis oli kiireimateks Judith Wyder ja Matthias Kyburz. 

Katsevõistluse tulemused

Šveitsi koondise liikmed pärast katsevõistlust. Paremal naisteklassi võitja Judith Wyder.

 

Õhtupoolikul said aga šveitslastega samu punkte noppida Räpina elanikud, kuna Värska OK Peko ja Räpina Spordiklubi koostöös toimus Räpina orienteerumispäev. Kokku osales orienteerumispäeval ligi 40 Räpina linna inimest, kelle seas oli nii algajaid kui ka orienteerumisega juba varem tutvust teinud inimesi. Ühe tunni jooksul said osalejad läbida vabalt valitud arvu punkte, mida oli linnas kokku 25. 

Orienteerumispäeva korraldaja Raul Kudre kommentaar:

Šveitsi koondise testvõistluse korraldamine oli huvitav, kuna nägime ka tippvõistkonna kõögipoolt. Treenerite poolt oli ettevalmistus väga põhjalik ning kõrgetasemeline. Sportlased immiteerisid võistlusolukorda ja olid treeningvõistluseks maksimaalselt valmis. 
Räpina inimesed olid valmis külma ilma, kerget vihma ja lumesadu trotsides enda oskused kodulinnas proovile panema. Kokku käis linnas punkte noppimas ligi 40 huvilist. Räpina Spordiklubi eestvõtmisel ja Peko abiga sai o-päev korraldatud ning tunnike liikumist läks osalejatele ainult terviseks.