Daisy Kudre: “Neli medalit on elu saavutus, mida poleks osanud uneski sellelt MMilt oodata.”

Posted on Posted in Uncategorized

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused Käärikul olid Värska OK Pekole väga edukad: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Daisy Kudre, kelle jaoks oli tegu elu neljanda MMiga. Vaieldamatult oli see ka Daisy edukaim, kuna MMilt lahkus ta terve medalikomplektiga: kahe kuldmedali, ühe hõbemedali ja ühe pronksmedaliga.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!

Minu jaoks oli MMi kõige suuremaks saavutuseks küll sprindis võidetud kuld, kuid kõige meeldejäävam oli hoopis sprinditeade! Tegu oli võistlusnädala viimase stardiga ning tundsin end enne võistlust väga väsinult, lisaks tundsin ka pinget selles osas, et kas suudan teha sama hea soorituse nagu individuaaldistantsidel. Kui aga 15 sekundit enne starti kaardi kätte sain, kadusid kõiksugu muremõtted ära, sest ma teadsin täpselt, mida rajale tegema lähen. Sõitsin väga enesekindlalt, hea tujuga ning finishis oli tunne, et minu tänane sooritus oligi ideaalne – ma ei oleks isegi viit sekundit osanud kuskilt paremini sõites säästa! Ka Mattis tegi väga head sõidud ning kuna me püsisime terve võistluse vältel medalipositsioonil, oli võistluse ülimalt põnev ja kaasahaarav – kogu aeg oli adrenaliin üleval. Kõvas konkurentsis MMi sprinditeates Eestile pronksmedali võitmine on minu arust väga suur saavutus, mis jääb pikaks ajaks meelde.

 

  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.

MM ületas tulemuste poolest kõik minu ootused – neli medalit on elu saavutus, mida poleks osanud uneski sellelt MMilt oodata.

Kui mõtlen õppetunni peale, siis esmalt tuleb meelde jälitussõit, kus kaotasin raja keskosas tehtud kahe halva teevalikuga palju aega ja minust enam kui minut tagapool startinud konkurendid jõudsid mulle rajal järele. See hetk oli mulle emotsionaalselt raske ja kuna olin ka füüsiliselt väsinud, siis tundsin, et mu võitlusvaim langes. Pidin ennast sisemiselt palju motiveerima, et vaimselt kehvast seisust välja tulla, aga tegin tol hetkel rajal otsuse, et ma ei anna selle võistluse jooksul üheski olukorras alla ja proovin alati värske motivatsiooniga edasi. Olen varem korduvalt kogenud, et füüsiliselt raskes olukorras mitte alla andmine tasub alati ära; aga seekordne õppetund oli, et olukorras, kus jõudu nagu on, aga motivatsioon ja enesekindlus on kõikuma läinud, on rajal enda vaimse võitluslikkuse ja motivatsiooni tagasi toomise nimel pingutamine ülioluline – jälitussõidus tõi see mulle tol hetkel lausa uskumatuna tunduva hõbemedali. 

 

Foto autor Reigo Teervalt

 

  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.

Eestis oli väga äge võistelda! Ehkki Kääriku maastik oli mulle enne MMi üsna võõras, oli radade stiil ikkagi mõnusalt kodune. Minule mõjus kindlasti positiivselt ka see, et nägin nii stardis, finishis kui ka rajal tuttavaid nägusid, kes võistluse korraldamisel suurepärast tööd tegid – ka see tekitas väga koduse ja südantsoojendava tunde.

Kindlasti tekitas kodune MM aga rohkem pingeid kui varem – tahaks ju kodumaal hästi võistelda, seda nii enda ja tiimi pärast, aga ka väikseks tähutäheks korraldajatele. Samuti oli mul raske enne võistlusi mõelda ainult enda soorituse peale, sest tabasin end tihti ka muretsemast, et kuidas näiteks lumeolud  vastu peavad – välismaal toimuvatel võistlustel mind üldjuhul sellised mõtted üldse ei häiri.

 

  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?

Kindlasti soovin ma veel suusaorienteerumisega tipptasemel jätkata ning sihid on seatud järgmisel hooajal MK üldkokkuvõttes esikolmikusse jõudmisele. See on minu jaoks suur väljakutse, kuna mitu MK vooru toimub Kesk-Euroopa maastikel, mis mulle traditsiooniliselt just kõige paremini sobinud ei ole. Seega saan suvel tööd teha enda nõrkade külgede arendamisega ning see eesmärk annab mulle hetkel ka värsket motivatsiooni.