Olle Ilmar Jaama: “Eestlased tõesti ikkagi on üks suur suusarahvas”

Posted on Posted in Uncategorized

2023. aasta suusaorienteerumise hooaeg on läbi ning Värska OK Pekole algas aasta väga edukalt. Järgnevas postituste seerias tutvume lähemalt suusaorienteerumise tiitlivõistlustel osalenud sportlastega ning loeme lähemalt nende hooaja muljeid ja õppetunde.

Tänaseks sportlaseks on Olle Ilmar Jaama, kes osales sel talvel nii murdmaasuusatamise kui suusaorienteerumise tiitlivõistlustel. Olle parimaks tulemuseks oli 35. koht suusatamise juunioride MMil, 19. koht suusaorienteerumise MK-l ning esimene individuaalne suusa-o Eesti meistritiitel põhiklassis. 

 

  1. Milliste emotsioonidega vaatad möödunud hooajale tagasi? Kas seatud eesmärgid õnnestus täita?

Möödunud hooajale vaatan tagasi kindlasti positiivsete emotsioonidega. Hooaeg oli vägagi mitmekesine ja pakkus rohkelt uusi kogemusi. Maailmakarikasarja debüüt sai tehtud nii suusaorienteerumises kui ka murdmaasuusatamises ning samuti sai ära nähtud omavanuste suusatajate absoluutne tipp juunioride MM-i näol. Kui üldiselt jään hooajaga üpriski rahule, siis kripeldama jääb just see juunioride MM, kuna hooaja vaieldamatu madalseis langes just MM-i, hooaja peaeesmärgi ajaks.

2. Millise võistlusega jääd kõige rohkem rahule? Mis aitas heale sooritusele kaasa?

Kuigi säravamad tulemused tulid mul pigem distantsivõistlustelt, siis kõige rohkem jäin ma rahule siiski sprindivõistlustega. Seda eelkõige lauluväljaku MK näol. Suutsin eelkõige endale tõestada, et teatud teravus on mul siiski sees ja kui mentaalselt ennast paika saada, siis ei ole see maailma tasemel (hetkel pean silmas veel juunioride klassi) finaalidesse jõudmine midagi nii võimatut kui võibolla hooaja alguses ja juunioride MM-il tundus. Mis aitas kaasa elu parimale eelsõidule? Rahvas, publik, see kõrvulukustav lärm, mis mind kogu sõidu vältel saatis.

 

3. Mida võtad möödunud hooajalt/ettevalmistusperioodilt kaasa?

Eelkõige motivatsiooni ja kindlust, et liigun õigel teel. Järgmistel hooaegadel peab ümber mängima vormi ajastamise, kuna see aasta sai liigse “teravuse otsimisega” endale selgelt hoopis auk kaevatud. Suusaorienteerumisradadelt sain kaasa sädet jätkuvalt selle suurepärase spordialaga tegeleda ja MK etapilt kinnitust, et hetkel on oluline just füüsiliselt veel areneda, kui tahta maailmas nii oma klassis kui ka tulevikus meeste seas kõrgete kohtade peale sõita.

 

4. Milline oli kõige toredam osa talve juures peale suusaorienteerumise?

Ei saa üle ega ümber sellest võrratust suusapeost, mis oli Tallinna lauluväljaku MK etapp. Eelnevatel kuudel olin skeptiline kas eestlastele murdmaasuusatamine üldse enam korda läheb, aga 21. märtsil sai tõestatud, et eestlased tõesti ikkagi on üks suur suusarahvas. Veel enam tegi muidugi headmeelt, et mulle oli antud võimalus kodupubliku ees ka starti minna ning maailma tippsuusatajtega mõõtu võtta ja seda sõna otseses mõttes tuhandete kaasaelajate ees.