Pekole suusaorienteerumise eestikatelt 25 medalit!

Posted on Posted in Võistlused

Selle talve esimesed suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused toimusid 19. veebruaril Pariisis. Kui ülejäänud Eestis looduslik lumi puudus, siis Pariisi metsades ja lagedatel jätkus veel piisavalt lund, et korralikud suusaorienteerumise võistlused korraldada. Ühel päeval selgitati välja Eesti meistrid nii sprindis kui sprinditeates. Värska OK Peko oli esindatud suures koosseisus – kokku võttis võistlustest osa 25 pekokat. Peko oli ülekaalukalt kõige edukam klubi, kuna  kahe võistluste peale kokku võideti 25 medalit, sealhulgas 4 kuldmedalit naiste- ja meeste põhiklassis. Tähelepanuväärne on see, et peaaegu kõik pekokad, kes võistlustel osalesid, võitsid vähemalt ühe medali.

Sprint

Sprindi maastik ja rajad olid huvitavad ja tehnilised. Võistluse muutis keeruliseks enne võistlust värskelt maha sadanud sulalumi, mis tegi libisemisolud väga kehvaks. Pekokad võitsid sprindis kokku 17 medalit, sealhulgas kaks põhiklasside kulda. M45 klassis õnnestus Pekol võita terve esikolmik.

M45 vanuseklassi esikolmik: I koht Raul Kudre, II koht Randy Korb, III koht Enn Jaama

Tulemused:

KULD
M21 – Even Toomas
N21 – Daisy Kudre
M14 – Olle Ilmar Jaama
N14 – Leana Jete Korb
N16 – Mari Linnus
M35 – Paavo Rõigas
M45 – Raul Kudre
N45 – Ingrit Kala
M55 – Martti Parve

HÕBE
M21 – Mattis Jaama
M18 – Andres Aruots
M20 – Kevin Hallop
M45 – Raul Kudre

PRONKS
N21 – Doris Kudre
N20 – Emily Raudkepp
M45 – Enn Jaama
N45 – Epp Käpa

N21 vanuseklassi esikolmik: I koht Daisy Kudre, III koht Doris Kudre

Sprinditeade

Sprinditeade toimus pühapäeva pärastlõunal samal maastikul kui sprint. Peko oli esindatud 11 võistkonnaga, kellest 8 võitsid kas kuld- või hõbemedali. Ülekaaluka võidu said nii naiste kui meeste põhiklassi võistkonnad koosseisus Daisy ja Doris ning Mattis ja Even. M40 klassis võtsid pekokad kaksikvõidu, kusjuures Peko kolmas võistkond jäi napilt medalist ilma. 

Tulemused

KULD
M21 – Mattis Jaama & Even Toomas
N21 – Daisy Kudre & Doris Kudre
N14/16 – Leana Jete Korb & Mari Linnus
M18/20 – Andres Aruots & Kevin Hallop
M40 – Randy Korb & Raul Kudre

HÕBE
M14/16 – Olle Ilmar Jaama & Timo Kudre
N18/20 – Liis Toomas & Emily Raudkepp
M40 – Meelis Mälberg & Enn Jaama

M14/16 klassi II koht: Olle Ilmar Jaama ja Timo Kudre

Naiste põhiklassis kaks kuldmedalit võitnud Daisy kommentaar:

Võistlused olid huvitavad ja maastikul oli üllatavalt palju lund. Sprindis tegin veatu sõidu ja lõpuosas sain juba pisut rahulikumalt võtta, kuna olin enda ees startinud konkurendid kinni püüdnud ja teadsin, et võit on kindlustatud. Füüsiliselt oli sõit väga raske, kuna värske lume tõttu ei libisenud suusad üldse. Sellegipoolest hea võistlus.

Sprinditeates oli minu ja Dorise eesmärgiks võtta kõik õiged punktid ning teha kindlad ja korralikud sooritused, mis peaks meile ka kindla võidu tooma. Esimesed kaks ringi läksid minul hästi ning  pärast neljandat vahetust juhtisime teist kohta juba seitsme minutiga. Kolmandal ringil läksin aga pisut hooletult lõikama ning sealt sai alguse 1,5-minutiline viga, mille sarnast ma sel hooajal veel teinud ei olegi. Hea õppetund ja meeldetuletus, et isegi mitmendat korda juba tuttaval maastikul sõites tuleb tähelepanu ja keskendumine kõrgel hoida. Õnneks see viga meie tulemust ei mõjutanud ning võitsime Dorisega ka sprinditeates kuldmedalid.

Tänan korraldajaid heade võistluste eest!

 

N14/16 vanuseklassi I koht: Mari Linnus ja Leana Jete Korb