7 pekokat osalesid esimese lume võistlustel Soomes

Posted on Posted in Klubi tegevus

5.-6. detsembril toimusid Põhja-Soomes Ylläsel esimese lume suusaorienteerumisvõistlused (Ensilumen rastit), millest võttis osa üle 360  orienteeruja. Võistlusmaastikuks oli  nädala alguses maailmakarikaetappidel kasutuses olnud maa-ala, mis tähendas seda, et võistlusrajad olid tehnilised ja huvitavad.

Eesti suusaorienteerujad on juba üle 10 aasta hooaega just Põhja-Soomes alustanud ning ka tänavu valiti laagri toimumiskoht just esimeste võistluste järgi. Ensilumen rastit’il testisid enda suusa-o vormi ka mitu pekokat. Konkurents oli tihe, kuna lisaks Eestile olid kohal nii Soome, Rootsi kui Šveitsi koondislased.

Tulemustest võib esile tõsta vendade Jaamade edukaid sõite: Olle võidutses mõlemal päeval M12 vanuseklassis ning Mattis tegi mõlemal päeval väga tubli sõidu tugeva konkurentsiga meeste põhiklassis, kus olid stardis ka mõned päevad varem MK poodiumikohti võitnud sportlased. Tasub ka mainida, et Mattis oli mõlemal päeval M21 klassis parim eestlane.

Olle kommenteerib enda võidukaid sõite järgnevalt:

Esimesel päeval oli lihtsam kui ootasin, kuid teisel päeval oli natuke tehnilisem ja tuli tähelepanelikumalt kaarti lugeda. Tegin ühe vale teevaliku, kuid üldiselt jäin võistlusega rahule. Teisel päeval oli mingi jama Emitiga ning tulemuse lugemisega läks mõned ärevad minutid rohkem, kuid lõpp hea kõik hea.

 

Olle autasust
M12 klassi võitja Olle Jaama

Ehkki Mattise põhialaks on murdmaasuusatamine, esindas ta aastatel 2009-2011 Eestit ka suusaorienteerumise tiitlivõistlustel, saavutades juunioride MMil 19. koha. Ensilumen rastit sõite kommenteerib Mattis nii:

Väga hea tunne oli üle pika aja suuskadel metsas punkte taga ajada. Õnneks polnud orienteerumine päris meelest läinud ning viga eriti ei teinudki, kuid tihedamas võrgus võttis kaardilugemine veidi rohkem aega. Ise nurisen pisut oma suusakiiruse kallal, mida ma ei suutnud pikematel etappidel metsa vahel piisavalt arendada. Ilmselt olin eelnevate päevade jooksul radadele liiga pikalt Lapimaa ilusat loodust nautima jäänud. Kokkuvõttes jään võistlusega rahule ning jään ootama uusi võimalusi end proovile panna.

Kõikide pekokate tulemused kahe päeva kokkuvõttes:

M12 – Olle Jaama 1. koht
N18 – Kristel Kõivo 6. koht
N18 – Emily Raudkepp 13. koht
M20 – Kevin Hallop (tühist, 2. päeval 12. koht)
N20 – Liis Toomas 13. koht
M21 – Gion Schnyder 9. koht
M21 – Mattis Jaama 18. koht

Võistluste kodulehekülg