Mattis Jaama: “Medaliga oli võimas tunne kodusele MMi nädale punkt panna.”

Posted on Posted in Klubi tegevus

Suusaorienteerumise MM Käärikul oli Värska OK Pekole väga edukas: lisaks väga hästi korraldatud võistlustele saavutasid ka Peko sportlased suurepäraseid tulemusi. Küsisime tiitlivõistlustel osalenud sportlastelt nende muljeid ja õppetunde!

 

Tänaseks sportlaseks on Mattis Jaama, kelle jaoks oli tegu elu kolmanda täiskasvanute MMiga. Mattise parimaks tulemuseks oli sprinditeates võidetud pronksmedal, individuaalselt saavutas Mattis lühirajal 10. koha. Mõlemad tulemused on Mattise karjääri parimad MMil saavutatud kohad.

 

  1. Milline oli sinu jaoks MMil kõige meeldejäävam võistlus ning miks? Jaga julgelt enda emotsioone!
Sprinditeade! Kindlasti üks elu ägedamaid võistlusi, kuuludes algusest peale liidrite sekka ja võideldes viimaste meetriteni võidu nimel. Daisy tegi imelised vahetused ja suutsin endast ka piisavalt välja pigistada, medaliga oli võimas tunne kodusele MMi nädale punkt panna.
 
  1. Kuidas jäid MMiga kokkuvõttes rahule? Too välja üks õppetund, mida sellelt MMilt kaasa võtad.
Kokkuvõttes oma etteastetele kõrgeimat hinnet ei saa panna, sest ei suutnud saavutada sellist individuaalset taset, mida ootasin. Küll aga jään sellega rahule, et suutsin vähemalt kahel distantsil vormi silmas pidadest anda endast maksimumi ja ka hea tehnilise soorituse teha.
Õppetund: kannatlikkus viib sihile – isegi kui esimesed võistlused aia taha lähevad, iga start on uus võimalus alustada puhtalt lehelt (peaaegu puhtalt lehelt jälitussõidus :)), vigadest õppida ja edu saavutada.
 
 
Foto autor Reigo Teervalt
  1. Too välja positiivsed ja kui on, siis ka rasked aspektid kodumaal toimuvatel tiitlivõistlustel võistlemise kohta.
Kodune tiitlivõistlus loob erilise atmosfääri, mis on minu jaoks kindlasti väga positiivne. See on sisemine tunne, mida on sõnadesse raske panna.
 
  1. Kuidas edasi? Mis on sinu järgmised eesmärgid?
Väike puhkus ja uute plaanide tegemine. Sihiks saab järjekordne MK hooaeg, kuid milline hakkab välja nägema teekond sinna, saab paika mõne kuu jooksul.